ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 12:20

Bu otel hasta refakatçilerine hizmet verecek


Hayırsever işadamı Ahmet Ünal tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne yaptırılan refakatçi otelinin kısa bir sürede tamamlanması bekleniyor.

    Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla geçtiğimiz Temmuz ayında temeli atılan refakatçi oteli, hasta yakınları açısından büyük bir kolaylık sağlayacak. Özellikle il dışından gelen hasta yakınları refakatçi otelinde dinlenebilecek. Başhekim Prof. Dr. Ferhan Candan, Refakatçi Otelinin Üniversite Vakfı tarafından işletileceğini söyledi.

    Sivaslı hayırsever işadamı Ahmet Ünal tarafından yaptırılan Refakatçi Oteli inşaatını sürdüğünü anlatan Candan, “Refakatçi oteli yaklaşık 60 kişilik olacak. İçinde çamaşırhanesi, kafeteryası ve yemekhanesi olmak üzere 3 katlı olarak yapılıyor. 3 süit odası ve diğerleri 2 kişilik toplam 28 odalı olacak. Bir iki ay içerisinde de binanın tamamlanması düşünülüyor.” dedi.

    Otelin, Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı tarafından işletileceğini ve hasta refakatçilerinin ücretsiz veya çok cüzi fiyata dinlenme imkânı bulacağını anlatan Prof.Dr. Candan, şunları söyledi: “Şuanda hasta yakınları, hastaların yanındaki refakatçi koltukları sayesinde dinlenebiliyordu. Bu yeterli olmuyordu. Hayırsever işadamının kazandıracağı bina ile il dışından gelen hastalarımızın yakınları dinlenmiş bir şekilde hastalarına moral desteği vereceklerdir.”

    “ONKOLOJİ EK BİNASI İÇİNDE HAYIRSEVERLERİN KATKISINI BEKLİYORUZ”

    Başhekim Candan, refakatçi otelinde olduğu gibi onkoloji ek binası içinde hayırseverlerin katkısını beklediklerini aktararak, “Buna benzer hayırsever vatandaşlarımızın üniversitemize kazandıracağı başka binalarda olabilir. Yaklaşık 30 yataklı Onkoloji ek binası için de Sivaslı hayırseverleri bekliyoruz. Bu konuda katkı sağlarlarsa çok memnun oluruz.” ifadesini kullandı.

    Üniversite hastanesinde hastalarına refakat eden, vatandaşlar, otelin bir an önce bitmesini beklediklerini söyledi. İl dışından geldikleri için oldukça zor anlar yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar, Üniversite yönetimine ve hayırsever işadamına teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER