ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 16:04

Bu okulda dersleri anadili İngilizce olan öğretmenler anlatıyor

Bu okulda dersleri anadili İngilizce olan öğretmenler anlatıyor


Diyarbakır’da Nehir Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Nil Diclekent Koleji, öğrencilerinin yabancı dil eğitimi için önemli bir adım attı. Okuldaki İngilizce derslerini, ana dili İngilizce olan öğretmenler anlatıyor. Okulun öğrencileri, okulda geçirdikleri süre boyunca her alanda öğretmenlerinden istifade etme imkanı yakaladı.

Diyarbakır’da Nehir Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren ve kurulduğu günden beri bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif alanlarda birçok başarı elde eden Nil Diclekent Koleji, 2013-2014 eğitim öğretim yılında yurt dışından getirilen öğretmenlerle İngilizce öğretimine zenginlik kazandırdı.

Okulun İngilizce Zümre Başkanı Burhan Demir, yabancı dil öğretimine çok önem verdiklerini, yurt dışından gelen, alanında uzman kişilerle bu öğretimi daha cazip hale getirmeye çalıştıklarını belirtti. Öğrencilerin sınıfta, teneffüste, okul bahçesinde, oyun alanlarında, yemekhanede günün her anında İngilizce öğretmenleriyle iletişim halinde olduklarını anlatan Demir, bu durumun da etkili öğrenime katkı sağladığını kaydetti.

Okul Müdürü Süleymen Namazcı ise çağın; özgüveni yüksek, donanımlı ve çok yönlü nesillere ihtiyacı olduğunu belirterek, “Kolej olarak öğrencilerimizin akademik çalışmalarının yanında yabancı dil öğretimine çok önem verdik. Öğrencilerimizi, hayatın bütün kademelerinde gerekli olan İngilizceyi iyi derecede konuşur düzeyde mezun etmeyi hedefliyoruz. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için bu eğitim öğretim yılında yurt dışından gelen yabancı öğretmenler, İngilizce öğretmenlerimizle beraber çalışacaklar.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER