ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ağustos 2014 Cumartesi 13:00

"Bu mesajı en az 10 Kişiye gönderirsen..."

"Bu mesajı en az 10 Kişiye gönderirsen..."

Son dönemlerin en popüler uygulaması olan WhatsApp’la ilgili dedikodu ve iletiler doğru mu ?


Son dönemlerin en popüler uygulaması olan WhatsApp’la ilgili dedikodu ve iletiler doğru mu ?

Mesaj şu şekilde: ‘Cumartesi sabah itibari ile whatsApp ücretli olacak. En az 10 kişiye bu mesajı gönderirsen logon mavi olacak ve ücretsiz kullanmaya devam edebilirsin. Aksi halde WhatsApp 0,01€/ mesaj olacak..WhatsApp 10. yılını kutluyor .

Peki bu mesaj gerçekten doğru mu? Hayır!! WhatsApp 2009 yılında kurulan bir uygulama. Bu nedenle 10. yılını kutlaması imkansız. Mesajda WhatsApp’ın kuruluş tarihi çarptırılmış ve kullanıcılara yanlış bilgi verilmiş. Bu mesajların doğruluk payı olmadığını ve gelen mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini belirtmek isteriz.

WhatsApp iletişim ağını 2012 yılında yüzde 500 büyüterek 500 milyon kullanıcıya ulaşmış ve bu gelişmeyle de Facebook gibi sosyal medya şirketlerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır ve Mark Zuckerberg tarafından 19 Milyar dolara satın alınmıştır.

WHATSAPP’TAN GELDİĞİ İLERİ SÜRÜLEN SAHTE MESAJLAR

Cumartesi sabah itibari ile whatsApp ücretli olacak. En az 10 kişiye bu mesajı gönderirsen logon mavi olacak ve ücretsiz kullanmaya devam edebilirsin. Aksi halde WhatsApp 0,01€/ mesaj olacak.

WhatsApp 10. yılını kutluyor. Bizi desteklediğiniz için siz değerli üyelerimize teşekkürü borç biliriz. Bu mesajı WhatsApp kullanıcısı 10 arkadaşınıza ilettiğiniz taktirde 5 sene ücretsiz whatsApp kullanma hakkını kazanacaksınız. Mesajınız 10 whatsApp üyemize ulaştıktan sonra kutucuk yeşil olacak ve siz 5 sene ücretsiz üyelik kazanmış olacaksınız tebrikler!!!

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER