ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 12:27

Bu mesaj sonu oldu

Zorla evlendirilmek istenen 15 yaşındaki kızının telefonuna gelen mesajı gören baba bakın ne yaptı.


Konya'da evlendirilmek istenen 15 yaşındaki kızının telefonuna gelen "seni kimseye yar etmem" mesajını gören babanın, oklava ve sopayla çocuğunu darbederek öldürdüğü ileri sürüldü.

Bozkır ilçesi Hamzalar beldesinde 17 gün önce Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan 15 yaşındaki Burçin S. adlı kız çocuğu, üç gün önce kafa travmasına bağlı beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

- Önce "merdivenden düştü" dediler

Bunun üzerine İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yüksekten düşme sonucu yaralandığı belirtilen kızın durumuyla ilgili ifadeleri inceledi. Ailenin ilk ifadesinde, Burçin S'nin evlerindeki çanak anteni ayarlamak için çıktığı çatıdan inerken merdivenden ayağının kayması sonucu düştüğünü söylediği öğrenildi. Çocuğun başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izinin olması ve sonrası ağabey Veli S'nin (18) ifadesinde, şakalaşırken kardeşinin başına oklava ile vurduğunu anlattığı dikkati çekti.

Ekipler, sürekli çelişkili ifadeler verilmesi üzerine çalışmalarını aile üzerinde yoğunlaştırdı. Toplanan delillerin ardından baba Yahya S. (38), üvey anne Hatice S. (29) ile ağabey Veli S. gözaltında alındı. Hatice S. ile Veli S olayı anlatması üzerine cinayetin ortaya çıktığı öğrenildi.

- Dövmekten yorulunca, ağabey vurmaya başlamış

Evin borçlarını ödemesi için tarlalarda çalıştırılan Burçin S'nin tanıştığı kişiyle arkadaşlık kurduğu ancak ailenin kızı başka biriyle evlendirmek istediği öğrenildi. Olay günü kızın telefonuna erkek arkadaşından gelen "Seni kimseye yar etmem" mesajını gören Hatice S'nin durumu kocasına anlattığı, bunun üzerine tartışma çıktığı bildirildi.
Oklava ve sopayla Yahya S'nin kızını uzun süre dövdüğü, yorulunca ağabey Veli S'nin vurmaya başladığı ileri sürüldü. Başında üç oklava kırıldığı belirtilen Burçin S'nin korunmak için başını korumaya çalıştığı ellerinde aldığı darbeler sonucu kırık olduğu ifade edildi. Ayrıca, olaydan sonra üzerinde benzin kokusu olan kızın yakılmak istendiği ancak ateş bulunamayınca başarılı olunamadığı iddia edildi.

- Cenazeyi hastaneden alıp defnetmişler

Uzun süren yaşam mücadelesini kaybeden kızın cenazesinin ailesi tarafından alındığı öğrenildi. Henüz kendisi bir yaşındayken annesini o zaman 3,5 yaşında olan ağabeyi Veli S'nin kazara av tüfeğiyle ateş etmesi sonucu öldüğü belirtilen Burçin S'nin cenazesinin, babası, ağabeyi ve akrabaları tarafından defnedildiği, sonrasında ailenin taziyeleri kabul ettiği aktarıldı.

Ailenin sürekli çelişkili ifade vermesinin nedeni olarak ise jandarmanın takibi ve dosya üzerinde yoğun çalıştığını fark eden Veli S'nin "İlk suçu ben üzerime aldım. Ancak herkes ifadesini değiştirmezse doğruları anlatırım.

Ben kimse için cezaevine giremem" dediği ileri sürüldü.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından Bozkır Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen Yahya, Veli ve Hatice S, adliyeye sevk edildi.

Konya'da merdivenden düşmesi sonucu yaralandığı belirtilen kız çocuğunun başında ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izine rastlanmış, ilk gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Veli S'nin jandarmadaki ifadesinde, şakalaşırken kardeşinin başına oklava ile vurduğunu söylediği öğrenilmişti.

 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER