ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 11:35

'Bu kaybedeni olmayan bir yarışma'

Bu kaybedeni olmayan bir yarışma


Konya'nın Ereğli ilçesinde, belediye ve Ereğli Ufuk Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından, Türkiye çapındaki "Herkes O'nu Okuyor" yarışması kapsamında bir konferans düzenlendi. Açılışta konuşan Dernek Başkanı Yavuz Çiltaş, Hz. Muhammed (SAV)'in hayatını anlatan kitaplar okutulacağını, ardından da sınav yapılacağını söyledi. Çiltaş, “Bu, kaybedeni olmayan bir yarışma. Her ne kadar dereceye girenler umre, bilgisayar, cep telefonu gibi teşvik edici ödüller kazansa da Efendimiz'i okuyan herkes, bunlardan daha büyük ödüller kazanacaktır.” dedi.

Konferansı veren ilahiyatçı yazar Dr. Selman Kuzu ise şunları anlattı: "O'nu tanımak imanımızın gereğidir, çünkü insan, tanımadığı kimseyi tanıtamaz. Bugün insanlık, her zamankinden daha muhtaç O'nu tanımaya, çünkü dünyanın her yanında kan, gözyaşı, zulüm ve ahlâksızlık hâkim. Ne zaman ki bizler insanlığı Efendimiz'le buluşturursak, ancak o zaman insanlık da huzura erecektir. Mus'ab Bin Umeyr (RA), bir yıl içinde 10 bin nüfuslu bir şehirde İslâm'ın konuşulmadığı bir ev bırakmamış. Efendimiz, bir hadis–i şerîflerinde, 'Benim Nam–ı Celilim, güneşin doğup battığı her yere ulaşacaktır.' buyuruyor. Bu kadar insan da Ereğli'de zannediyorum girilmedik bir ev bırakmayacaktır.”

Konferanstan sonra Ereğli Belediye başkanı Hüseyin Oprukçu, Dr. Kuzu'ya çiçek takdim etti. Oprukçu, "Hizmetlerinizi yakından takip ediyor, takdir ve hayranlıkla karşılıyorum. Peygamberimiz'i insanlığa anlatmak hepimizin vazifesi, bu konuda bizlere düşeni yapmaya hazırız." şeklinde konuştu. Selman Kuzu da hediyeleşmenin sünnet olduğunu hatırlatarak, Ayetel Kürsî' nin yazılı bir levha takdim etti.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER