ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 16:21

Bu kareleri ilk kez göreceksiniz

Bu kareleri ilk kez göreceksiniz

Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinde 'Atatürk Köşesi' hazırladı. Bilinmeyen kareler yayınladı.


Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinde 'Atatürk Köşesi' hazırladı. Köşede Mustafa Kemal Atatürk'e ait mesajlar, görüntüler ve fotoğraflara kadar birçok bilgiye yer veriliyor.

Atatürk'e dair bilgiler ile Atatürk'ün sözlerinin de bulunduğu sitede, 'Atatürk'ün Hayatı, Konuşma ve Mesajlar, Belgelerle Atatürk, Atatürk Kronolojisi, Atatürk'ün Yazdığı Eserler, Atatürk İnkılâpları, Atatürk Albümü, Atatürk'ün yurt gezileri, Seçilmiş Mülakatlar, Seçilmiş Makaleler ve Atatürk Kaynakçası' başlıkları yer alıyor.

Atatürk Albümü bölümünde, değişik dönemlerde çekilmiş fotoğraf ve görüntüler yayımlandı. Görüntülerde Atatürk’ün Çanakkale Savaşı, Mondros Mütarekesi, Samsun’a çıkış, itilaf devletlerinin İstanbul’u terk edişi, TBMM’nin dördünce dönem açılış konuşmaları, Yurt Gezileri, Atatürk’ü ziyaret eden yabancılar, Cumhuriyet’in 14. yıl kutlamaları, Atatürk’ün vefatı ve Atatürk’ün naaşının Anıtkabir’e nakli’ne ilişkin görüntüler yer alıyor. Sitede Atatürk’ün renklendirilmiş fotoğraflarına da yer verildi.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER