SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2014 Cumartesi 13:47

Saygısızlığın da bir sınırı olmalı

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/bu-kadarina-da-pes-1481974-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/bu-kadarina-da-pes-1481974-622x360.jpg
Bu kadarına da pes!

Çanakkale’de Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda şehitlikler ile diğer ülke anıtlarının tabelaları çalındı.
Gelibolu Tarihi Milli Parkı’na hırsızlar dadandı. 28 Ekimde ilk 57. Alay Şehitliği’nin karşısındaki stantlardan çok sayıda hediyelik eşya çalındı. Hırsızlar, daha sonra, Conkbayırı’nda Yeni Zelanda Anıtı önünde bulunan pirinçten yapılmış Gelibolu haritasını ve Anzak Koyu’nda tören alanındaki ’Anzac’ yazısının bronz harflerini söktü. Hırsızlar Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Ana Tanıtım Merkezi’nin bronz harflerini de sökmek istedi. Sökmeye başladıkları harflerin köpükten olduğunu gören hırsızlar bundan vazgeçti.

Öte yandan Anzak mezarlıklarının bakımını yapan Avustralya’nın Çanakkale’deki görevlileri, yazının çalındığı yere İngilizce ikaz yazısı astı. Yazıların hırsızlar tarafından çalındığı ve olayın Türk polisine bildirildiği belirtilen yazıda, onarımın en kısa zamanda yapılacağı belirtildi. Jandarma olayla alakalı tahkikat başlattı.


KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Peşmerge sonrası çatışmalar arttı

SONRAKİ HABER

Ruhsatsız kömür ocağında göçük

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.