ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 12:32

Bu kadar da olmaz!

Bu kadar da olmaz!

2,7 milyon aboneye hizmet veren elektrik dağıtım şirketinin çağrı merkezine düşen şikayetler şaşırtıyor.


Marmara bölgesinin güneyini kapsayan alanda yaklaşık 2,7 milyon aboneye hizmet veren elektrik dağıtım şirketinin çağrı merkezine zaman zaman "Bu kadar da olmaz" dedirten şikayetler ulaşıyor.

Suyu kesilenden sigarayı bırakmak isteyene kadar şirketin sorumluluk alanıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan şikayetlerin geldiği çağrı merkezini arayanlar arasında, "Karşı cinsten elektrik alamıyorum, ne yapmalıyım" diyenler bile bulunuyor.

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ) yetkililerinden, AA muhabirinden aldığı bilgiye göre, Türkiye'nin otomotiv merkezi Bursa başta olmak üzere Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerine hizmet veren şirketin telefonları, faaliyet alanlarının dışındaki konularda gelen çağrılarla meşgul ediliyor.

Yılda ortalama 840 bin çağrı alan şirketin "Alo 186 Çağrı Merkezi"ne gelen bazı şikayetlerin, "su borularının patlaması, kanalizasyon ve doğalgaz sorunları, telefon tellerinin karışması, trafik sıkışıklığı, kişilerin özel yaşamındaki problemler" gibi faaliyet dışı konuları içermesi dikkati çekiyor.

Çağrı merkezine ulaşan bazı vatandaşlar arasında, "Karşı cinsten elektrik alamıyorum, ne yapmalıyım", "Sigarayı bırakmak istiyorum, öneriniz var mı", "Sularımız kesildi, banyoda mahsur kaldık", "Telefon telleri evime değiyor, düzeltir misiniz", "Yalova'dan arıyorum, Bursa'da elektrikler mi kesik" diyenler bile oluyor.

- "İŞİMİZ SADECE ELEKTRİK"

UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce, yaptığı açıklamada, şirketin sorumluluk alanı dışındaki aramalar nedeniyle acil yardıma ihtiyaç duyan abonelerin mağdur edildiğine dikkati çekti.

Çağrı merkezinin, tüketicilerin öneri, talep ve şikayetlerini değerlendirdikleri çok önemli bir birim olduğunu vurgulayan Yüce, "Bu birimi acil yardıma ihtiyaç duyan kişiler de arıyor. UEDAŞ'ın faaliyet alanı yalnızca elektriktir. İşimiz sadece elektrik. Vatandaşlarımızdan, diğer aboneleri mağdur etmemek için bize başvurdukları konuları ayrıştırmalarıyla ilgili hassasiyet bekliyoruz" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER