SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 14:18

Atatürk büstü tartışma yarattı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/bu-iste-bir-terslik-var-1478883-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/bu-iste-bir-terslik-var-1478883-622x360.jpg
Bu işte bir terslik var!

Rize’de ters konulduğu iddia edilen Atatürk büstü düzeltmek için çevrilince bazı vatandaşlar, daha büyük bir hata yapıldığını öne sürdü.


Rize’de yeni yapılan SGK binasının bahçesinde oluşturulan tören alanında bulunan Atatürk büstü ilginç bir tartışmayı başlattı.

Geçen ay yerleştirilen Atatürk büstü ve yanındaki bayrak direkleri bahçe dışından bakıldığında göz yanılması ile büstün ters konulduğunun düşünülmesine neden oldu. Konunun bazı basın organları tarafından haber yapılması üzerine binaya bakan Atatürk büstü bu kez kara yoluna çevrildi. Tören alanına bakması gereken büst bu kez bahçe duvarına bakar hale gelince, bazı vatandaşlar daha büyük bir hata yapıldığını savundu.

Bahçe dışından bakıldığında ise büstün düzgün yerleştirildiği şeklinde bir algı oluşuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan vatandaşlar, büstün eski halinin doğru olduğunu yeni halinin komik bir görüntü oluşturduğunu belirterek, “Büstün önündeki boşluğa, tören alanına bakması gerekir. Burada bir tören düzenlendiğinde törene katılanlar büstün yüzüne değil de ensesine mi bakacak” dediler.

Bazı vatandaşlar ise algı yanılmasının ortadan kaldırılması için büstün ve bayrak direklerinin olması gerektiği gibi binaya bitiştirilmesi gerektiğini savundu.

Konuyla ilgili binayı inşa eden firma ve SGK tarafından açıklama yapılmadı.
KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Değişiklik yürürlüğe giriyor

SONRAKİ HABER

Kadir Topbaş’ın acı günü

YORUM YAZ
3 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - bon zaiici:22 Ekim 2014, Çarşamba 23:28

    isiniz gucunuz put heykel bust... Allah akil fikir versin, biraz teknolojiye onem verin, abd japonya rusya aldi basini gidiyo biz hala 70-80 yil once olmus adamin bustuyle ugrasiyoruz..

  • - özgür:22 Ekim 2014, Çarşamba 16:30

    Hala ilkel bir ülkeyiz; büst müst, heykel... Ne bunlar...

  • - Adolf Hitler:22 Ekim 2014, Çarşamba 14:41

    İslamda Heykel yok Tarihte tek bir kişiden ibaret değil. Ne zaman gerçeği anlayacak bu müslüman coğrafyası...