ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 02:13

"Bu güzel arkadaşlık dünya için çok önemli"

"Bu güzel arkadaşlık dünya için çok önemli"


Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından 'Uluslararası Dil ve Kültür Festivali' kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları’nın şiir finali, Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Şiir finalinde birinciliği Senegal’den Maty Diokhane, ikinciliği Azerbaycan’dan Türkan Memmedova ve üçüncülüğü Gürcistan’dan Natali Todadze aldı. Finalistler, bu güzel arkadaşlığın dünya için çok önemli olduğunu belirtti.

Türkçe Olimpiyatı’nda birinci olan Senegal’den Maty Diokhane çok mutlu olduğunu söyledi. Diokhane, "İlk defa Afrika birinci oldu. Bu madalya sadece Senegal için değil. Bu madalya Afrika için, dünya için. Allah’a çok teşekkür ediyorum." dedi.

İkinciliği olan Azerbaycan’dan Türkan Memmedova, "Çok heyecanlıyım. Ben birinciliği bekliyordum ama nasip değilmiş." diye konuştu.

Üçüncü olan Gürcistan’dan Natali Todadze de "Gerçekten beklemiyordum ama çok mutluyum. Türkçe Olimpiyatı çok güzel bir yarışma çünkü farklı ülkelerden gelen çocuklar birbirleri ile buluşuyorlar, güzel vakit geçiriyorlar ve unutulmaz arkadaşlık kuruyorlar. Bence bu güzel arkadaşlık şu an dünya için çok önemli." yorumunu yaptı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER