ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 16:08

Bu ekip sadece Cami ve ibadethaneleri temizliyor

Bu ekip sadece Cami ve ibadethaneleri temizliyor


Antakya Belediyesi ilde bulunan cami ve ibadethanelere hizmet sunmak üzere Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde 'Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi' oluşturdu. Ekipte yer alan bir araç ve 6 kişilik temizlik personeli, yılın 365 günü şehirde bulunan cami ve ibadethanelerin periyodik olarak temizliğini yapıyor.

'Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi' periyodik temizlik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra acil durumlarda da cami ve ibadethanelerin temizliğine müdahale ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ekip ayrıca Hatay genelindeki onlarca cami ve ibadethanenin iç ve dış temizliğini periyodik olarak gerçekleştiriyor.

'Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi' oluşturduklarını ve hizmetlerine devam ettiğini belirten Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Esas itibariyle görev süremiz boyunca camilerimize ve ibadethanelerimize yönelik bu temizlik ve bakım uygulamamız adı konmamış bir şekilde sürüyordu. Özellikle Ramazan ayında ve Kurban Bayramı gibi dini zamanlarda bu temizlik çalışmalarımız had safhaya ulaşıyordu. Yıl boyunca senenin 365 günü sadece bu hizmete yönelik faaliyette bulunmak üzere Belediyemiz bünyesinde “Cami ve İbadethane Temizlik Ekibi” oluşturduk. Ekipte bu konuda tam donanımlı bir araç ve 6 temizlik personeli yer alıyor. Ekiplerimiz ihtiyaç bulunan tüm cami ve ibadethanelerde halı yıkama, süpürme, iç ve dış temizliği gerçekleştiriyor" dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER