ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 10:23

Bu da jartiylerli hırsız

Bu da jartiylerli hırsız


Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yaşanan bir hırsızlık olayında tepeden tırnağa beyaz kıyafet giyen zanlının kafasına jartiyer takması, güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüleri izleyen işyeri sahibini ve polisleri hayrete düşürdü.

Edinilen bilgiye göre, Gazipaşa ilçesinde bulunan Bakan Boya adlı işyerine geçtiğimiz hafta içerisinde hırsız girdi. Yaşanan hırsızlık olayının, ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntüleri akıllara durgunluk verdi. Kamera kayıtlarına göre 23 Nisan Salı günü gerçekleşen hırsızlık olayında kimliği henüz belirlenemeyen hırsız, saat 04.24’te işyerini yan camını taşla kırdı. 5 dakika içeride kimsenin olup olmadığını anlamaya çalışan hırsız, saat 04.29’da kırılan camdan elini sokarak pencereyi açtı ve içeriye girdi.

İçeri girer girmez pencerenin hemen önünde bulunan masanın çekmecelerini karıştıran hırsız, güvenlik kamerasını fark etmeden incelemesini sürdürdü. Bulduğu dolapların çekmecelerine bakan hırsız, aradığını bulamayınca işyerinin üst katındaki büroya çıkmak için merdivenlere yöneldi. Merdiven başında bulunan kamerayı fark eden hırsız yüzünü koluyla gizleyerek yukarı çıktı.

Bu sırada ilginç bir detay da güvenlik kamerasına yansıdı. Tepeden tırnağa beyaz kıyafetler giyinen hırsızın elinde beyaz eldivenler kafasında ise jartiyer vardı. Tanınmamak için kafasına jartiyer giyen hırsız, daha sonra görüntüleri inceleyen polis ekiplerini bile şaşkına çevirdi. İşyerinin üst katında da aradığını bulamayan jartiyerli hırsız, üst kattaki pencereden aşağı atlayarak kayıplara karıştı.

"İŞYERİNDE NAKİT YOKTU"

Sabah saat 08.00 sıralarında işyerini açmaya gelen işyeri çalışanı Kadir Sayın, oturduğu masanın yanında cam kırıkları görünce şaşırdı. Etrafına bakınan Sayın, yerde bir de taş olduğunu fark etti. Perdeyi açınca camın kırıldığını gören Sayın, vakit kaybetmeden polisi aradıklarını söyledi. Güvenlik kamerası kayıtlarında şahsı gördüklerini ancak tanıyamadıklarını belirten Sayın, “İşyerinde nakit para bulunmuyordu. Bu nedenle hırsız istediğini elde edemeden işyerinden ayrılmış” dedi.

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü, jartiyerli hırsızı heryerde arıyor.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER