ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 21:38

"Bu barış sürecinin başarıya doğru gittiğini gösteriyor"


Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Can Paker, terör örgütü PKK üyelerinin Irak'ın kuzeyine çekilecek olmasına ilişkin, "Bu barış sürecinin başarıya doğru gittiğini gösteriyor" dedi.

Paker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de bulunan terör örgütü PKK üyelerinin 8 Mayıs'tan itibaren Irak'ın kuzeyine çekilmeye başlayacak olmasını mutlulukla karşıladığını söyledi.

Sürecin olumlu ilerlediğini ifade eden Paker, şöyle devam etti:

"Anlaşılan süreç istendiği gibi yürüyor. Bu olay bize, yani akil insanlara gittiğimiz şehirlerde, bütün bölgeler için konuşuyorum önemli bir koz verecektir ve insanları ikna etmekte daha güçlü olacağız. Süreç gayet doğal. Şimdiye kadar 'şüpheliler acaba çıkacak mı çıkmayacak mı' filan gibi deniyordu. Bir fiil, Türkiye'yi terk etme hareketi olunca bu bizim argümanlarımızı daha güçlü hale getirecektir."

"Bu, barış sürecinin başarıya doğru gittiğini gösteriyor" diyen Paker, "Var olan barış umudunu daha çok artıracak, daha pozitif hale getirecek. Bu, sürecin devam ettiği ve kesintiye uğrama ihtimalinin gittikçe azaldığı sinyalini veriyor" ifadelerini kullandı.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER