ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:57

Bozüyük'te en çok pil toplayanlar ödüllendirildi

Bozüyükte en çok pil toplayanlar ödüllendirildi


Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve Bozüyük Belediyesi işbirliği ile okullarda başlatılan Atık Pil Toplama Yarışması’nda dereceye giren okullar ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Sertler’den aldı. Kampanya kapsamında Bozüyük’te toplam 230 kilogram atık pil toplandı.

Bilecik il genelinde başlatılan ve TAP’ın geleneksel hale getirdiği okullar arası Pil Toplama Yarışması okullar ve özellikle de öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Yarışmanın sona ermesiyle birlikte Bozüyük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan tüm okullar tek tek gezilerek toplanan atık piller TAP’a teslim edilmek üzere imza karşılığı teslim alındı. TAP tarafından yapılan değerlendirme sonrasında ise dereceye giren okullara ödülleri Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Sertler tarafından verildi. Sertler okulların ödüllerini verirken, "İnşallah bu tür yarışmalar tekrar olacak. Çocuklarımız yine pil toplayacak. Çünkü biliyorsunuz piller doğaya zarar veren maddeler ve atık pillerin içerisindeki kimyasal maddeler çöp depolama alanlarında yeraltı sularına ve toprağa karışarak kirlilik yaratıyor. Okul yöneticilerimize ve öğrencilere çevreye olan duyarlılığınız için teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz de ödüllerini güle güle kullansınlar." dedi.

Atık Pil Toplama Yarışması’nın sonunda il genelinde en fazla pil toplayarak 1. olan okullardan Şehit Zafer İpek İlköğretim ve İş Okulu’na lazer yazıcı hediye edilirken ikinci olan Bozüyük Anaokulu’na da laboratuar seti hediye edildi. Başkan Yardımcısı Oğuz Sertler Anaokulu’na ödülünü verirken okulda yapılan Mezuniyet programına da katılarak minik öğrencilere hayatlarının bundan sonraki bölümünde başarılar diledi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER