ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 18:37

Bözüyük Terminali'nin temeli atıldı


Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yıllardır yapılması beklenen Bozüyük Şehirler Arası Otobüs Terminali'nin temeli törenle atıldı.

    9. Geleneksel Hıdrellez Şenlikleri Programı içerisinde yapılan temel atma törenine KİT Komisyon Başkanı ve AK Parti Bilecik Milletvekili Dr Fahrettin Poyraz, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Bozüyük Belediye Başkan Fatih Bakıcı, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

    Bozüyük Belediye Başkan Fatih Bakıcı ilçenin en büyük ihtiyacıcı olan terminalin temelini atmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Bakıcı, “Şehirlerarası otobüs terminalimizin ihalesini 12 Nisan da yaparak İhaleyi kazanan firma ile sözleşmemizi imzaladık. Bu gün de temel atma töreninde buluştuk. Gelecek kuşaklara miras bırakacağımız önemli bir yatırım olan otogar inşaatımızın temelini atmak şu anda burada bulunan bizlere nasip oldu. Toplam 24 bin metrekarelik bir alanda yaklaşık 3 bin metrekare kapalı alana inşa edilecek otogarımız çevremizde yapılan en modern ve en büyük otogarlardan birisi olacak. İlçemizin uzun yıllar boyunca ihtiyacına cevap verebilecek büyüklükte tasarladığımız otogarımız tamamlandığında ilçemizin büyük bir eksikliğini de gidermiş olacağız. Yıllardır sorun olan şehirler arası otobüslerde yaşanan inme binme problemleri ortadan kalkacak. İlçe olarak rahat, kolay ulaşılabilir ve modern bir otobüs terminaline kavuşmuş olacağız. Otogarımız şimdiden Bozüyükümüze hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

    AK Parti Milletvekili Dr Fahrettin Poyraz ise şunları kaydetti: “Bugün Bozüyük’te az önce Kent Ormanı’ndaydık. Hakikaten 550 dönüm üzerine güzel bir çalışma olmuş, inşallah önümüzdeki aylarda da Sayın Bakanımızın katılımıyla da resmi açılışını yapacağız. Şimdi de burada ulaşımın merkezi konumunda olan Bozüyüğümüzün en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi Bozüyük Otogar inşaatının temelini atacağız. Bozüyük tabi pek çok ilçeye göre farklı bir ilçe, avantajları olan bir ilçe ve şu yola çıktığınız zamanda Doğu Karadeniz’den Güney Doğu’ya, Güney Anadolu’ya, İstanbul’a Ege’nin bir çok iline sadece tek bir araçla gitme imkanına sahip olan bir ilçe. Sahip olduğu potansiyel anlamında da özellikle organize sanayi bölgemiz, geçtiğimiz haftalarda inşaatı başlamış olan lojistik merkezimizin inşaatlarının tamamlanması, organize sanayi bölgemizdeki devam eden fabrika inşaatlarının tamamlanması, mevcut fabrikalarımızın ilave yatırımlarıyla kapasiteleri arttırılması burada zaten müthiş bir hareketlilik sağlayacak.”

    Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar ise “Bozüyük zannederim bu toprak grubundaki duraksamadan sonra fabrikaların biraz kapalı kalmasından sonra biraz duraklamıştı ama şimdi inşallah en hızlı şekilde gelişmeye devam ediyor. Bilecik’e gelen tüm sanayicileri Bilecik içerisinde yatırım yapmak isteyen düşünen tüm sanayicilere diğer ilçelerimiz de beraber Bozüyük’e de mutlaka gönderiyoruz. Organize sanayi bölgesi içersinde ki arazilere bakmasını sağlıyoruz. İnşallah orada bu sene yapılacak olan bitecek olan cam fabrikası devreye girdiğin de zaten Bozüyük için ciddi bir gelişme olacak. İnşallah şehir en güzel şekilde gelişecektir. Parklarıyla, bahçeleriyle, otogarıyla, hastanesiyle güzel bir şehir olacağız.”

    Yapılan konuşmaların ardından dua edilerek kurban kesildi. Daha sonra temel atma törenine geçilerek baretler takıldı. Vali Halil İbrahim Akpınar hayırlı olması temennisiyle butona basarak inşaat alanına ilk beton dökümü işlemini gerçekleştirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER