ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 18:09

Bozüyük 91. kurtuluş yıldönümünü kutladı


Bilecik'in Bozüyük ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 91.yıldönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Atatürk Anıtı’na Belediye Başkanlığı ve siyasi parti temsilcileri tarafından çelenk sunulması ile başlayan tören şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunun yapılması ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Törende bir konuşma yapan Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, "Kurtuluş Savaşımızın en kanlı günlerinin yaşandığı bu vatan toprağında bu gün bizler ecdadımızı anmak gayreti içerisinde, bizlere bıraktıkları bu kutsal topraklardan dolayı onlara şükran duygularımızı ve dualarımızı duyurabilmek amacıyla” toplanmış bulunuyoruz." dedi.

Bakıcı'nın ardından Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinden Alperen Karabektaş “Bu Vatan Kimin” adlı şiirini seslendirdi. Törende ayrıca Bozüyük Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi değişik yörelere ait folklor gösterileri sundu.
Törene Kaymakam Vekili Bekir Çelik, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Garnizon Komutanı Binbaşı Alper Koç, Belediye Başkan V. Fatih Bakıcı, siyasi parti temsilcileri, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından Kasımpaşa Camii’nde şehitlerin ruhu için Mevlid-i Şerif okutuldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER