ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 16:10

Bozuk yol köylülerin tepkisini çekiyor


Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Orhan köyü ve Yakuplu köyü arasında köyleri birbirine bağlayan yaklaşık 1 kilometre yolun asfaltının atılmaması köy sakinlerinin tepkisini çekiyor.

Bölgede bulunan grup köylerin, kullandığı yolun toprak ve bozuk olması zaman zaman kazalarında yaşanmasına sebep oluyor. Yakuplu köyü sakinlerinden Aslan Biçer, grup köy yollarını birbirine bağlayan yaklaşık 1 kilometre toprak yolun asfaltının atılmamasının kendilerini zor durumda bıraktığını söyledi.

    Arslan, "Köyümüzde Yerköy’e gidecek vatandaşlarımız bu 1 kilometrelik yolda 2-3 defa gittiği zaman mutlaka oto sanayisine gitmek zorunda kalıyor. Yıllardır asfaltı atılmayan bu yolumuzun zaman zaman kumalaması yapılıyor. Fakat oda çare olmuyor. Yol üzerinde 2 tane 30-40 metrelik bir rampa var. Buralarda bırakın otomobilin gitmesini traktör dahi gidemez. Ayrıca, Çalıklı, Topaç, Beserek, Orhan köylerinden bu taraf köylere gelecek ya da Ankara’ya gidecek vatandaşlar da sıkıntı çekiyor. Bizim yetkililerimizden tek isteğimiz kış girmeden bu yolumuzun asfalta kavuşmasıdır." dedi.

    Murat Metin de aynı ifadeleri kullanarak, bozuk yol yüzünden ayda bir kez mutlaka otomobilini sanayiye bakıma götürdüğünü ifade etti. Orhan Köyü sakinlerinden Hasan İnan ise Ankara’ya giden vatandaşların genelde bu yolu kullandığını belirterek, şöyle dedi: "Bölgemizdeki köylerimiz Ankara’ya giderken mutlaka bu yolu kullanıyor. Çünkü Yerköy’den gitmeleri halinde 60 kilometre daha fazla yol yapmaları gerekecek. Ama buradan giden vatandaşlarımız hem tasarruf edecek hemde 15 kilometre sonra Sekili beldesine inerek Ankara’ya hareket edebiliyor. Her 2 bölgeden de sağlıklı ulaşımın sağlanması için mutlaka bu yolun yapılması gerekiyor. Yolun bozuk olması yüzünden maddi hasarlı kazalarda oluyor. Geçen gün yolun bozuk olması dolayısıyla tarlaya uçan bir otomobili biz kurtardık. Yolun yapılması için illa bir can kaybımı olması lazım." diye tepkisini dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER