ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:41

Bozok Üniversitesi 7. yılında 2 bin 196 öğrencisini mezun etti

Bozok Üniversitesi 7. yılında 2 bin 196 öğrencisini mezun etti


Yozgat Bozok Üniversitesi, 7. yılında, 2012-2013 eğitim döneminde 2 bin 196 öğrencisi için mezuniyet töreni düzenledi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Erdoğan Akdağ kampus alanındaki spor salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, eğitimin önemine değindi. Uçar, üniversitenin, kurulduğu günden bugüne kadar gelişimini sürdürdüğünü söyledi.

Öğrencilere ve çalışanlara yönelik sosyal ve kültürel anlamda güzel yaşam alanları sunmayı hedeflediklerini ifade eden Uçar, "Bugün artık bilginin hızla üretildiği ve bir o kadar da hızla tüketildiği bir çağda yaşıyoruz. Bu çağın ihtiyaçlarına ve gereklerine ayak uydurmak için üniversitelerin gerekliliğini göz ardı etmeden, yatırımların buna göre ayarlanması gerekmektedir. Üniversiteler, lokomotif güç olarak bir kenti, bulunduğu konumdan ekonomik ve sosyal anlamda daha iyi şartlara taşıyabilecek en önemli etkenlerden biridir." dedi.

Uçar, 2013 yılı itibariyle 2 bin 196 öğrencinin mezun olduğunu kaydederek, “Mezun olan öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyorum. Üniversitemiz 7 yaşında, fakat kurulduğu günden bugüne büyük bir yol aldı. Bu 7 yılda öğrenci, akademisyen ve idari personel sayısında yüzde 100'lük bir artışla, altyapı yatırımlarında yüzde 200'lere varan artışlarla hızla büyümeye devam ediyor." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, üniversiteye bağlı fakülte ve yüksek okullarda birinci olan öğrenciler yaş kütüğüne plaket çaktı. Daha sonra bölümlerinde dereceye giren öğrencilere diplomalarıyla birlikte, plaket ve hediyeleri verildi. Öğrenciler, mezuniyet sevincini hep birlikte keplerini havaya fırlatarak yaşadı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER