ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 15:51

Bozdağ’ın saldırganına memleketinden sert tepki


Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde AK Parti teşkilatı, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi Cumhuriyet Alanı'nda yapılan Hacı Bektaş Veli'yi anma törenlerinde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yapılan saldırıyı kınadı.

AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı Mesut Ganidağlı, Başbakan Yardımcısı'na yapılan saldırıyı kınayarak “İncinsen de incitme felsefesini şiar edilen bir yerde birine saldırmak aşağılıktır.” dedi.

Parti binasında yönetim kurulu üyesi Fevzi Kazlı ve Tacim Yıldırım'la basın açıklaması yapan Ganidağlı şöyle dedi: "Kucağında aslanla ceylanı buluşturan ve yıllardır halkın hafızasına kazınmış olan bir mübarek zatın felsefesinden zerre miktarı nasibini almamış birinin Pazarcık'tan çıkmasından üzüntü duyuyoruz. 'Eline, diline, beline sahip ol' diyen Hz Mevlana bütün insanlığa yol gösterirken provokasyona alet olan ve birilerinin zerre miktarı insanlıktan nasiplenememiş olması bizleri derinden yaraladı. Yıllardır ilçemize gelen devlet büyükleri hangi görüşe sahip olursa olsun hangi partinin mensubu olursa olsun ilçemizde edep ve hoşgörü içerisinde bulunulmuş ve saygı duyulmuştur. Pazarcıktan böyle provakatör birinin çıkması ilçemizi derinden yaralamıştır. Olay sonrasında bazı CHP zihniyetinin şahsa sahip çıkması 'Eline, beline, diline sahip ol' sözü ile tamamen zıt bir görüştedir. İlçe adına sayın Bozdağ'dan özür diliyoruz ve memleketimiz Pazarcık'a davet ediyoruz." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER