ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 11:39

Bozdağ, yedi yıllık ana-kız hasretini bitiriyor


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya'da annesinin işsizliği gerekçe gösterilerek 7 yıl önce ailesinden alınarak Hristiyan bir aileye verilen Elif Yaman ile halen Sakarya'da yaşayan annesi Ayşe Yaman'ı yarın bir araya getiriyor.
     Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde yaşayan ve 12 yıl önce işsizliği bahane gösterilerek sınır dışı edilen annesinden alınarak Hristiyan bir aileye verilen Elif Yaman'ın durumunu öğrenen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın talimatı ile yetkililer harekete geçti.
     Bozdağ'ın, anne ile kızının buluşturulması yönündeki talimatı sonrasında çalışma başlatan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yetkilileri, anne Ayşe Yaman'ın Türkiye'ye dönmesinin ardından farklı şehirlerde çalıştığı ve son olarak Sakarya'da yaşadığını belirledi. Anneye ulaşan yetkililer, durumu kendisine ileterek kızıyla buluşturulacağı müjdesini verdiler.
    
     -Elif'in pasaportu da uçak bileti de Türkiye'den-
    
     Türkiye'de anneyi bulan yetkililer, yabancı ailenin yanında Türkçe konuşmayı da unutan Elif Yaman'a pasaport çıkartarak, uçak bileti temin etti. Maddi imkanları elverişli olmayan Elif'in uçak bileti ve pasaportla ilgili masrafları da devlet tarafından karşılandı.
    
     -Buluşma yarın-
    
     Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle Türkiye'ye gelecek Elif Yaman ile annesi Ayşe Yaman'ın yarın Sakarya'da bir araya gelmesi bekleniyor.
     Yedi yıldır birbirlerinden ayrı kalan anne ve kız, buluşmalarının ardından Ankara'ya gelerek Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a da teşekkür ziyaretinde bulunacak.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER