ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2016 Cumartesi 14:51

Bozdağ: "Kirli ve karanlık çok büyük güçlerle de mücadele ediyoruz"

Bozdağ: "Kirli ve karanlık çok büyük güçlerle de mücadele ediyoruz"

"Hiçbir terör örgütü, hiçbir eylemiyle Türkiye’yi yürüyüşünden caydıramayacaktır, al bayrağımızın göklerde hür ve gururlu bir şekilde dalgalanmasını durduramayacaktır, ülkemizi böldüremeyecektir, bölemeyecektir, huzurumuzu bozamayacaktır, kardeşlik hukukumuza zarar veremeyecektir. Terör, önünde de sonunda da kaybedecek, yenilecek. Türk halkı ve Türkiye devleti, bugüne kadar olduğu gibi terörle mücadelesinde bundan sonra da galip gelecek ve terör yok edilecektir"


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Hiçbir terör örgütü, hiçbir eylemiyle Türkiye’yi yürüyüşünden caydıramayacaktır, al bayrağımızın göklerde hür ve gururlu bir şekilde dalgalanmasını durduramayacaktır, ülkemizi böldüremeyecektir, bölemeyecektir, huzurumuzu bozamayacaktır, kardeşlik hukukumuza zarar veremeyecektir. Terör, önünde de sonunda da kaybedecek, yenilecek. Türk halkı ve Türkiye devleti, bugüne kadar olduğu gibi terörle mücadelesinde bundan sonra da galip gelecek ve terör yok edilecektir." dedi.

Yozgat Polis Eğitim Merkezi'nin 18'inci eğitim dönemi açılış törenine katılan ve öğrencilere ilk dersi veren Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, terörle mücadelede bugüne kadar hayatını kaybeden bütün şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Bozdağ, terörün eninde sonunda kaybedeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Hiçbir terör örgütü, hiçbir eylemiyle Türkiye’yi yürüyüşünden caydıramayacaktır, al bayrağımızın göklerde hür ve gururlu bir şekilde dalgalanmasını durduramayacaktır, ülkemizi böldüremeyecektir, bölemeyecektir, huzurumuzu bozamayacaktır, kardeşlik hukukumuza zarar veremeyecektir. Terör, önünde de sonunda da kaybedecek, yenilecek. Türk halkı ve Türkiye devleti, bugüne kadar olduğu gibi terörle mücadelesinde bundan sonra da galip gelecek ve terör yok edilecektir. Bundan kimsenin endişesi, kimsenin şüphesi olmamalıdır. Hem teröristler hem terör örgütleri hem onları kullanan ağa babaları hangi niyetle hareket ederlerse etsinler sonunda kaybetmeye mahkumdurlar. Biz bin yıldır bu topraklar üzerinde nice terör örgütleri gördük, nice teröristler gördük, nice işgalciler gördük, nice savaş açan başka düşman güçler gördük. Allah’ın izniyle milletimizin dua ve desteğiyle ve her daim ölümü göze almış yiğit evlatlarıyla vatanı, milleti için ölmeyi cennete girmek olarak kabul eden kahramanlarıyla bütün bu badireleri başarıyla atlatmıştır. İnşallah, bundan sonra da her badireyi aynı başarıyla atlatacağız."

Türkiye'nin bölücü terör örgütüyle Fetullahçı Terör Örgütü'yle DEAŞ terör örgütüyle ve DHKP-C terör örgütüyle daha çok farklı isimlerde yer alan yaklaşık 10 terör örgütüyle dünyada mücadele eden yegane ülke olduğuna dikkati çeken Bozdağ, "Bu kadar farklı ideolojileri bu kadar farklı hedefleri olan 10 civarında terör örgütüyle eş zamanlı mücadele eden ikinci bir ülke yoktur." diye konuştu.

- "Kirli ve karanlık çok büyük güçlerle de mücadele ediyoruz"

Bozdağ, Türkiye’yi azımsayanlar ve küçümseyenlerin, dize getireceğini düşünenlerin hayal kurduğunu dile getirerek, "Hiçbir terör örgütü, bu millete ve bu devlete diz çöktürmeyi başaramadı. Onların arkasındaki karanlık güçler de bunu başaramadı. Biz sadece terör örgütleri ile mücadele etmiyoruz. Onların arkasında bildiğimiz kirli ve karanlık çok büyük güçlerle de mücadele ediyoruz. Hem terörü Türkiye yenecek hem onların arkasındaki karanlık güçleri yenecek. Daha kararlı, daha güçlü bir biçimde Allah’ın izniyle geleceğe yürüyecektir. Bunda benim hiç ama hiç şüphem yoktur." ifadelerini kullandı.

Polisin, askerin, yöneticilerin ve halkın bugüne kadar pek çok tuzağı, pek çok kirli oyunu bozduğunu aktaran Bakan Bozdağ, şöyle devam etti:

"Eminim ki bundan sonra da boza boza yoluna devam edecektir. Kim hangi tuzağı kuruyorsa o tuzağı bulmak, kuranların başına geçirmek hem polisimizin hem askerimizin hem hükümetimizin hem de devlet görevlilerinin tamamının namus ve şeref borcudur. Biz vazifemizi ne zaman ‘iyi yaptık’ deriz işte bu oyunları, bu tuzakları bulup bir bir ortaya çıkardıkça kuranların başına geçirdikçe vazifemizi çok iyi yaptığımıza inanmamız lazım. Eğer oyunlara gelir, tuzaklara düşer, kendi önümüzü göremez, yanlışlar içerisinde debelenirsek o zaman vazifemizi iyi yapmamışız demektir. Türkiye, vazifesini iyi yapacak, halkıyla, kurumlarıyla bütünleşerek yoluna bundan sonra da Allah’ın izniyle devam edecektir. Değerli polis adayları, bir vatan toprağı üzerinde, göklerde özgürce dalgalanan al bayrağın altında bağımsız bir devletin hür vatandaşları olarak yaşamak kolay değildir. Eğer bir ülkenin evlatları gerektiği zaman vatanı için şehit olmaktan gazi olmaktan korkmaya başlarsa o zaman o vatanda yaşama hakkını, o bayrağın altında hür durma hakkını, bağımsız bir devletin mensubu olma hakkını da kaybeder. Bu vatan topraklarını vatan yapanlar, bizden önce biz rahat yaşayalım diye hayatını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Bizden sonraki evlatlarımız, torunlarımız inşallah kıyamete dek bu vatan toprakları üzerinde ceddimizin hür ve bağımsız bir şekilde yaşaması bizim yapacağımız fedakarlıklarla olacaktır. Biz de atalarımız gibi bu vatan için, bu bayrak için, bu devlet için, bu millet için gerektiği zaman gözünü kırpmadan ölüme koşmayı şereflerin en büyüğü kabul ettiğimiz sürece bu devleti, bu milleti kimse yıkmaya, yok etmeye güç getiremeyecektir. Getiremezler de. Bundan yana bizim şüphemiz yok."

Bozdağ, terör örgütlerinin hesaplarının ve planlarının tutmayacağını dile getirerek, terör örgütleriyle mücadelenin kararlı şekilde devam edeceğini söyledi.

-“Sizler devletin, milletin polislerisiniz”

Polis adaylarına seslenen Bakan Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siz milletin polislerisiniz, siz Türkiye devletinin polislerisiniz. Hayatınızın her anında da Türk milletinin polisi, Türkiye devletinin polisi olduğunuzu asla unutmayın. Ne FETÖ gibi alçakların, ne başka karanlık güçlerin, ne başka örgütlerin, ne başka terör yapılarının, terör gruplarının veyahutta bunların dışında siyasi, dini grupların adamı olmayın, temsilcisi olmayın, sadece milletin polisi, sadece devletin polisin olun. Milletin ve devletin polisi olarak, milletin ve devletin hukukuna sahip çıkın, milletin size verdiği emanetleri, hukukumuzun ön gördüğü şekilde, milletin iradesi doğrultusunda tereddütsüz kullanmaya devam edin. Eğer bir ülkenin ordusu içerisinde, yargısı içerisinde, emniyeti içerisinde falanın polisleri, hakimleri, subayları, filanın polisleri, hakimleri, subayları diye dedikodular çıkıp insanlar böyle gruplanıp yaftalanmaya başlandığı zaman orada milli ordu da yoktur, orada milletin yargısı da yoktur, orada milletin polisi de yoktur. Fitne girmiş demektir. Bu fitnelere fırsat vermemek, bu fitneleri öldürmek bizim boynumuzun borcudur. Onunu için diyoruz ki biz milletin hükümetiyiz, biz Türkiye Devletinin hükümetiyiz, öyle olmak zorundayız, öyleyiz, öyle olmaya da devam edeceğiz. Sizler de bu milletin polislerisiniz, bu devletin polislerisiniz, öyle olun, öyle kalın, öyle olmaya da öyle kalmaya da devam edin. Bunun dışına çıkılmasına rıza göstermeyin. Eğer birisi bunun dışına çıkıyor, herhangi bir terör örgütünün talimatını veya mensubu olduğu başka bir yapının, grubun talimatını amirlerinin talimatlarının önüne koyuyorsa onun aldığı para da haramdır, yaptığı iş de yanlıştır. "

Bozdağ, başka emirlerle hareket edenlerin kendisine, ailesine ve devletine ihanet etmiş olacağını belirterek, "Ben onun için genç polis adaylarımıza hayatlarının her anında her daim milletin ve devletin polisi olduklarını akıllarından çıkarmamalarını, milletin ve devletin polisi gibi hareket etmelerini tavsiye ediyorum." dedi.

(Sürecek)

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER