ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 20:48

Bozdağ Kavazoviç'i kabul etti


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bosna Hersek Reisul Uleması Hüseyin Efendi Kavazoviç ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Bozdağ, makamında gerçekleşen kabulün ardından yaptığı açıklamada, Kavazoviç'e, göreve başlamasının ardından ilk ziyaretini Türkiye'ye yapması nedeniyle teşekkür etti.

Görüşmede Bosna Hersek'teki Müslümanların durumuyla ilgili karşılıklı değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Bozdağ, ''Biz Bosna Hersek'te yaşayan kardeşlerimize her zaman destek olduk. Bundan sonraki süreçte de desteğimiz devam edecek'' dedi.

Bozdağ, Kavazoviç'in Bosna Hersek'te yaşanan bazı sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulunduğunu dile getirerek, ''Biz de Ferhadiye Camisi olmak üzere diğer konularda yardımcı olacağımızı bir kez daha söyledik. Oradaki hizmetlerin daha iyi yapılabilmesi için desteklerimizi devam ettireceğiz'' ifadesini kullandı.

Kavazoviç ise göreve yeni seçildiğini hatırlatarak, ilk ziyaretini de Türkiye'ye yaptığını söyledi. Bosna Hersek'teki durum hakkında bilgi verdiklerine değinen, Bozdağ'a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Özellikle Ferhadiye Camisi konusunda Türkiye'nin büyük desteğini gördüklerini vurgulayan Kavazoviç, camiyi ramazan ayına yetiştirmeye çalıştıklarını ve Türkiye'nin desteklerini beklediklerini kaydetti.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER