ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 17:08

Bozdağ: iktidarları sandıkta değiştiririz, değiştirirsek de biz değiştiririz

Bozdağ: iktidarları sandıkta değiştiririz, değiştirirsek de biz değiştiririz


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Sandıkta bir daha milletin iradesini hiçe sayıp Ankara’da ayak oyunlarıyla iktidar değiştirmek isteyenlere, kara propaganda ve iftira ile yol almak isteyenlere, biz iktidarları sadece sandıkta değiştiririz, değiştirirsek de biz değiştiririz, karanlık odaklara, karanlık yüzlülere fırsat vermeyiz demeye var mıyız." dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Saraykent ilçesinde, partisinin belediye başkan adayı seçim irtibat bürosu açılışında yaptığı konuşmada, 2001 yılında Başbakan'ın milletvekilliğini engellemek için Ankara’da hükmedenlerin endişe duyduğunu söyledi. Bozdağ, şunları söyledi:

"Sayın Başbakanımız belediye başkanı olduğu dönemde iktidarlar her tarafı didik didik incelediler, acaba bir yolsuzluk, bir hırsızlık bulur muyuz, acaba kör kuruşa uzanmış bir el bulur muyuz diye uğraştılar. Neden? Çünkü Tayyip Erdoğan’ın gelişinden Ankara korkuyordu, Ankara'ya hükmedenler endişe duyuyordu. Yolunu kesmezsek Ankara’da gelir. Türkiye’nin başbakanı olur, onun için daha şimdiden yolunu kapatalım dediler. Ama bulamadılar, bulamadıkları için şiirden mahkum ettiler, yolu yine kapayamadılar, milletvekili listesinden ismini sildiler yolu kapadılar. Milyar dolar serveti var diye 2001’de Türkiye’nin büyük iş adamları yalanlar söylediler, manşetler atıldı yine yolunu kesemediler. Şimdi başka başka yalanlarla yolunu kesmeye çalışıyorlar. Yolu kesmek isteyen eşkiyalar buradan ilan ediyorum. Bu yolu sizin kesmeye gücünüz yetmez. Bu yolun muhafızları Saraykentlilerdir, bu yolunun muhafızları Türk milletidir. Türk milletinin koruyup kolladığı bir yolu eşkiyalar asla kapatamaz, asla kesemez. Bundan bizim hiç ama hiç endişemiz yok. Onun için 30 Mart’a giderken çok çalışacağız. Vatan toprağa kök salmış böylesi büyük bir Türkiye ağacını hiç ama hiç kimse ne meyveden alıkoyabilir ne de yerinden çekebilir, ondan bizim hiç şüphemiz yoktur. Sandıkta bir daha milletin iradesini hiçe sayıp Ankara’da ayak oyunlarıyla iktidar değiştirmek isteyenlere kara propaganda ve iftira ile yol almak isteyenlere biz iktidarları sadece sandıkta değiştiririz, değiştirirsek de biz değiştiririz karanlık odaklara, karanlık yüzlülere fırsat vermeyiz demeye var mıyız?"

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER