ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 14:02

Bozdağ: Bunların heybelerinde millete verecek kabak çekirdeği bile yok

Bozdağ: Bunların heybelerinde millete verecek kabak çekirdeği bile yok


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 30 Mart yerel seçimleri çalışmalarında kendilerinin projelerle halkın karşına çıktıklarını, muhalefet partilerinin heybelerinde ise millete verecek herhangi bir incir veya kabak çekirdeği dahi olmadığını söyledi.

Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Kadışehri ilçesinde belediye hizmet binası ve kültür merkezi açılış törenine katıldı. Bozdağ, törende yaptığı konuşmada, muhalefet partilerinin mitinglerde halka projeleri yerine 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını anlatmalarını eleştirdi.

Bozdağ, "Ben beklerim ki partilerin liderleri, adayları iftiralarla değil, projelerle konuşsunlar. Ne yapıyorlar? Her gün oturup oturup bir takım iftiralar bir yerlerden boca ediliyor. Öbürleri de o iftiraları alıp 'bakın ha böyle böyle şeyler varmış' diye milletin karşına çıkıp bu iftiraları dillendiriyorlar. Senin projen yokmu ya? Sen çıkıp 'bakın ey Türk milleti bana oy verirseniz, şu projeleri hayata geçireceğim, şu programı uygulayacağım, şu adımları atacağım, sizi bulunduğunuz yerden şunları, şunları yaparak götüreceğim' diye niye diyemiyorsunuz? Çünkü yok. Bunların heybelerinde millete verecek her hangi bir incir çekirdeği, kabak çekirdeği dahi yok." dedi.

"BUNLAR SÖĞÜT VE KAVAK AĞACI, TAŞLANMIYOR"

Muhalefet partilerinin halka verecek bir şeylerinin olmadığını savunan Bozdağ, şöyle devam etti: "Olmayınca yalan söylüyorlar, olmayınca karalıyorlar. Bunların hiç bir yerinde bir şey yok. Hani halk arasında bir laf var ya 'meyvesi olan ağaç taşlanır' ama bunlar söğüt, hiç taşlanmıyor, kavak bunlar. Ne çiçek açıyorlar, doğru dürüst ne meyveye duruyorlar. Ama AK Partinin hükümetimiizn hamd olsun Türkiye'nin her yerinde eseri var izi var. Milleten de oy istemeye her daim yüzü var. Çünkü her yerde yaptıklarımızla milletimizin arasındayız."

Bozdağ, 30 Mart'taki seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek, vatandaşlardan oy istedi.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER