ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mayıs 2017 Pazartesi 13:45

Böyle bir görüşme hiçbir zaman olmadı

Böyle bir görüşme hiçbir zaman olmadı

"Geçmiş hayatımın tamamında ABD Büyükelçisi'yle değil toplantı yapmak, oturmak, görüşmek ve el sıkışmam söz konusuysa bunu ispat edecekler. İspat etmezlerse bunun bedelini ödeyecekler. Böyle bir görüşme hiçbir zaman olmadı"


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bugün bir gazetede yer alan CHP Milletvekili Selin Sayek Böke ile ABD Büyükelçisi ile görüştükleri iddiasına ilişkin, "Geçmiş hayatımın tamamında ABD Büyükelçisi'yle değil toplantı yapmak, oturmak, görüşmek ve el sıkışmam söz konusuysa bunu ispat edecekler. İspat etmezlerse bunun bedelini ödeyecekler. Böyle bir görüşme hiçbir zaman olmadı." dedi.

Özel, bir grup CHP milletvekiliyle Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayında görülen ve eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül ile birleştirilen dosyanın sanığı CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, MİT tırlarının durdurulması olayına ilişkin "silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme" suçundan yargılandığı davanın duruşmasını izledikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özel, basın mensuplarının, bugün bir gazetede, Böke ile ABD Büyükelçisiyle görüştükleri ve burada eş başkanlığın gündeme geldiği şeklinde iddiaların yer aldığını hatırlatması üzerine, bugüne kadar hiçbir gazeteyi ve gazeteciyi mahkemeye vermediğini ancak söz konusu gazetenin attığı manşet için hukuk önünde hesap vereceğini söyledi.

Özel, şöyle devam etti:

"Değil geçen cuma, geçmiş hayatımın tamamında ABD Büyükelçisi'yle değil toplantı yapmak, oturmak, görüşmek ve el sıkışmam söz konusuysa bunu ispat edecekler. İspat etmezlerse bunun bedelini ödeyecekler. Böyle bir görüşme hiçbir zaman olmadı. Böyle bir operasyonel haberi yaptıkları için o gazete ile mahkeme önünde hesaplaşacağız."

- Böke'nin görevlerinden istifası

Özel, CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'nin partideki görevlerinden istifasına ilişkin bir soru üzerine de bu konuyu dün PM toplantısında hem kendisi hem de partili birçok arkadaşının değerlendirdiğini anlattı.

Böke'nin CHP milletvekili ve PM üyesi olduğunu belirten Özel, şöyle konuştu:

"Kendisi, Sayın Genel Başkanımız tarafından verilmiş olan görevi, süresi içinde başarıyla yapmıştır. Kendi takdiri olmak üzere Sayın Genel Başkan'la görüşerek görevden affını istemiştir. Kendisi milletvekili grubumuzun bir üyesi olarak partimize katkı vermeye, partimizin en üst karar organlarından biri olan PM'de katkı vermeye devam edecek. Birilerinin istediği gibi CHP'de bir kavga ortamı, tartışma ortamı değil, tam tersine bir birlik ve beraberliğin pekiştiği bir toplantıyı gerçekletirmiş bulunduk."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER