ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 20:56

Boyabat’ta Kutlu Doğum Haftası hazırlıkları başladı

Boyabatta Kutlu Doğum Haftası hazırlıkları başladı


 Sinop’un Boyabat ilçesinde her yıl nisan ayı içinde kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri için hazırlık çalışmaları başladı. Boyabat Müftülüğü'nün oluşturduğu Kutlu Doğum Platformu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Boyabat Ticaret Odası konferans salonunda yapılan toplantıya, din görevlilerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, eğitimciler ve bazı resmi kurum temsilcileri de katıldı.

İlçe Müftüsü İsa Sağlam, toplantıda yaptığı konuşmada, bu yıl 12–20 Nisan arasında kutlanacak Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle ilgili her kurum ve kuruluştan fikir almak istediklerini belirtti. Sağlam, “Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Peygamber Efendimiz'i (sav) tanımak, anlamak ve yaşamak için yapılıyor. Bu etkinlikleri nasıl daha etkili, daha yararlı yapabiliriz. Bunu konuşmak üzere toplandık. Buraya gelen arkadaşlarımız resmi görevlerinin dışında görüş ve önerilerini serbestçe konuşsunlar. Yapacağımız etkinlikler, Boyabat’ın manevi hayatında gelişmesine katkıda bulunmalıdır.” diye konuştu.

Toplantıda hafta boyunca yapılacak etkinlikler üzerinde ortak bir karara vardı. Hafta boyunca vaazlar, konferanslar, öğrenciler arasında ödüllü resim şiir ve kompozisyon yarışmaları, Kur'an kursu öğrencileri arasında hadis ve kitap okuma yarışmaları yapılacak. Dereceye girenlere ise, netbook, tablet PC ve fotoğraf makinesi gibi çeşitli hediyeler verilecek. Kutsal emanetler sergileri, halka ve üniversite öğrencilerine Kutlu Doğum aşı ikram edilecek. Bu yıl yapılacak etkinliklere bazı köylerin de dahil edildiği belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER