ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 17:41

Boyabat HEM yıl sonu sergisi düzenledi

Boyabat HEM yıl sonu sergisi düzenledi


Sinop’un Boyabat Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü kurslarına katılan kursiyerlerin el emeği, göz nuru eserleri beğeniye sunuldu.

HEM hizmet binasında yapılan açılış töreninde konuşan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ramazan Muslu, beşikten mezara kadar eğitimi hedef alarak, toplumun her kesimine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Muslu, "İmkanlar dahilinde ve kısıtlı imkanlarla çok icraatlara imza attık. Beceriye dayalı değil ihtiyaçlara dönük, yetenekleri değerlendiren ve geleceğe hazırlayan bir kurum olarak hayat boyu bir eğitim felsefesiyle bu yıl çok sayıda kültürel ve mesleki kurslarla binlerce insanımızın gelişimine katkıda bulunduk." dedi. Muslu, HEM Müdürlüğü olarak 2012-2013 eğitim öğretim yılında 2 bin 500 kişiye çeşitli dallarda kurs verdiklerini kaydetti.

Boyabat Kaymakamı, Bilal Bozdemir birinci kademe okuma yazma kursuna katılanlara belgelerini verdi. Kaymakam Bozdemir burada yaptığı konuşmada, talep olması halinde her türlü kursu açmaya hazır olduklarını söyledi. Kadın kursiyerlere seslenen Bozdemir, ‘‘Siz yeter ki talep edin, biz sizlere hizmet getirmek için varız. İster merkezde olsun, ister köylerde biz gelecek sene talep doğrultusunda kurslar açmaya gayret göstereceğiz.’’ diye konuştu.

Daha sonra HEM'in tüm kursların karma olarak hazırladığı yıl sonu sergisinin açılışı yapıldı. Açılışa Kaymakam Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Mehmet Ermiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kendir, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER