ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:20

"Boyabat eğitimine neşter vuracağız"

"Boyabat eğitimine neşter vuracağız"


Sinop’un Boyabat İlçe Kaymakamı Bilal Bozdemir, 2013 yılının Boyabat için bir kalkınma yılı olacağını ve özellikle eğitim alanında büyük çalışmaların yapılacağını söyledi. Yapılacak 4 yeni okul binası ile Boyabat eğitimine neşter vuracakların belirten Bozdemir, 2 yeni yurt yapmak için girişimlerinin devam ettiğini söyledi.

Son yapılan Kaymakamlar Kararnamesi ile Boyabat’a atanan İlçe Kaymakamı Bilal Bozdemir, ilk iş olarak Boyabat’ın eğitime el attı. Hayırsever iş adamları ile birebir yapılan görüşmeler sonucun bir okul yaptırma sözü alan Bozdemir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve devlet destekli 2 okul olmak üzere 2013 yılı içinde 4 yeni okul yapacaklarını belirten Bozdemir, yapılacak olan binalarla eğitimin ilk ayağını oluşturan ilk ve ortaokul kısımlarını ayırarak Boyabat eğitimine bir rahatlık getireceklerini söyledi. Bozdemir, ‘‘Neslin yetişmesinde eğitimin yeri tartışılmazdır. Kaliteli bir eğitim için mekanlar ayrı bir önem taşır. İlkokul öğrencisi ile ortaokul öğrencisinin aynı bahçede olması eğitimin kalitesi kadar çocuğun ahlaki ve rahat hareket etmesini de engeller. Yapacağımız yeni okul binaları ile ilk ve ortaokul öğrencilerini ayıracağız. Bu da eğitime kalite getirecektir.’’ dedi.
Yapılacak olan okulların birinde çok amaçlı bir salon projelerinin de olduğunu belirten Bozdemir, kültürel etkinliklerin yapılacağı ve bir kültür merkezi mahiyetinde olan bir de salon yapacaklarının müjdesini verdi.

Çevre il ve ilçeler ile köylerden okumaya gelen öğrencilere barınma noktasında da yardımcı olacaklarını sözlerine ekleyen Bozdemir, 2 yeni yurt yapma projelerinin de olduğunu söyledi. Lise öğrencilerini kalacağı ve biri kız biri de erkek öğrencilerin barınacağı 100’er kişilik 2 tane yurdun yapılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Bozdemir, ‘‘Bunun için Boyabatlı hayırsever iş adamlarının desteklerini bekliyoruz. Onlarla birlikte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza kaliteli eğitim alacakları ve rahat bir ortamda kalacakları mekanlar oluşturmak istiyoruz.’’ diye konuştu.

2013 yılı projeleri arasında yer alan ve Yıldız Mahallesi’ne yapılacak olan 18 derslikli okulun Boyabatlı iş adamı Şükrü Güneş tarafından yaptırılacağı ve projesi tamamlanan okul inşaatı için birkaç gün içerisinde ilk kazmanın vurulacağı belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER