ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 12:48

"Bostan korkuluğu, vitrin süsü..."

"Bostan korkuluğu, vitrin süsü..."

Devlet Bahçeli’ye bu sözlerle yüklenen Başbakan Erdoğan daha da vahim olanını açıkladı!


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda Bahçeli'yi 1999 Koalisyonu'yla vurdu!. Erdoğan Bahçeli'ye 1999 Koalisyonu'nu hatırlatarak, "Sen o hükümette bostan korkuluğu muydun? Vitrin süsü müydün payanda mıydın neydin? Bahçeli şu anda kükreyen aslan rollerine soyunuyor. 1999'da neden kükremedin?" diye sordu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Kızılcahamam kampı AK Parti'ni nasıl birlik içinde olduğunu dosta düşmana göstermiştir. Şu anda AK Parti'nin oyunu yüzde 52'nin üzerinde görünüyor. 2023 hedeflerine kararlılıkla yürüyoruz.

YENİ HEDEF 2053

Fethin 600. yıldönümü olan 2053 yılını da AK Parti'nin hedeflerin arasına alıyoruz ve hazırlıklara başlıyoruz. Eğer Süleyman Şah olmasaydı onun hayalleri olmasaydı Ertuğrul gazi, Osman gazi olmasaydı. İstanbul'un Fethi olmazdı.

Bugünün nesline birer Fatih olma fatihler yetiştirecek şuurlar vermek zorundayız. 2053 ve 2071 icin yeni fatihler yetiştirmek zorundayız. 2053 için yakıştırmalar yapanlar olacaktır. 

Allah ömür verir hayatta olursak o gün gençleri çoktan gençlere bırakmış eserleriyle iftihar edilenlerden oluruz inşallah.

"HALK BANK'IN GELDİĞİ NOKTA ORTADA!"

Biliyorsunuz geçen hafta esnaf kardeşlerimizle toplantı gerçekleştirdik. Halk Bank kapatılması planlanan bir bankaydı. Halk Bank'a şuan 13.5 milyar dolar piyasa değeri biçiliyor! Şu an 50 yeni şube açıyor. Nereden nereye? Avrupanın en hızlı büyüyen bankası olmuştur. Bu iktidar yolsuzluk hortumlarını kesen iktidardır. Halk Bank'ın sağladığı fayda 7.5 milyar lira! aiz oranı yüzde 47 idi. Biz bu oranı yüzde 4 ile 5 aralığına kadar gerilettik.

Ziraat Bankası 2002 yılında 28 bin çiftçiye 228 milyon lira kredi vermişti. 2012 yılında 960 bin çiftçimize 19 milyar lira kaynak aktardı.  Ey benim çiftçi kardeşim sizin emeğinizi kimler sömürdü, kimler sahip çıkıyor işte belgeler rakamlar ortada. 

ÇİFTÇİYE KREDİ MÜJDESİ!

Çiftçiye kullandırılan kredi faiz oranlarını birer puan düşürüyoruz. Yüzde 9 olan kullanıdılar kredi yüzde 8'e düşüyor. Yüzde 5 olan kredi yüzde 4'e düşüyor.

Kılıçdaroğlu onca u dönüşü yaptığı için milletimiz tarafından çarkçıbaşı ilan edildi. Bahçeli çarkçılıkta ciddi ciddi chp genel başkanını zorluyor.

"SEN O HÜKÜMETTE BOSTAN KORKULUĞU MUYDUN?"

MHP Genel Başkanından hala cevap gelmedi. Çözüm sürecinde ne kadar ilkesin duruş sergilediğini gördük. 1999'da devletin kurumları İmralı'yla görüşmeler yapmıştır. Mhp Genel Başkanı 99 Koalisyon ortağıdır! Bugün MİT ile İmralı görüşmesini eleştiren Bahçeli 99 yılında hükümetin ortağıdır.  99'da yaşananları hatırlatarak maskesini düşürmeye devam edeceğiz. 

Bahçeli görüşmelerden habersizse o daha da vahim. o zaman adama sorarlar. Sen o hükümette bostan korkuluğu muydun? Vitrin süsü müydün payanda mıydın neydin? 99 süreci için üç maymunu oynayan Bahçeli şu anda kükreye aslan rollerine soyunuyor. 99'da neden kükremedin. Neden ihanet var diye ortalığı velveleye vermedin. Neden hükümette çekilmedin?

"KATİLLER EN AZ YEZİD KADAR ALÇAKTIR"

Suriye'de banyasta göreni insanlığından utandıracak manzara var. hangi CHP'li yönetici alınırsa alınsın. Kalbinde zerre kadar merhamet olan insan böyle bir katliam yapamaz. İnsanım diyen biri böyle vahşete ortak olamaz. Kalbinde ehli beyt sevgisi taşıyan bir öyle bir vahşet sergileyemez. Banyas en az Kerbela kadar acıdır, katiller en az yezid kadar alçaktır. 

Hama katliamında baba humeyni huzuruna kabul etmedi. Aylar sonra kabul etti. Aynı makamı devam ettirenlere sesleniyorum. Acaba daha ne kadar sürdüreceksiniz. İnsanlık dışı manzarayı görmezden gelenler ağzında emzik olan bebelere kurşun sıkılıyor. Adeta çılgına döndüm. Batsın sizin uluslararası siyasetiniz. İsrail'in hava saldırısı kabul edilemez. Bu saldırılar esad rejimine altın tepside sunulan kozlardır. 

ESED YOLCU!

Esed'ın yolcu olduğu artık çok daha iyi anlaşılmıştır. Füzeler de kullanıyor. Birçok bombaları rahatlıkla kullanıyor. Unutmayın sabreden zafere ulaşır. Suriye inşallah zafere ulaşır. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER