ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:48

Bosnalı yazılım devi işbirliği için Bursa’da


Bosna Hersek menşeli ZIRA yazılım firmasının sahibi Zijah Rasidagic ve şirketin CEO’su Sabina Orucevic, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran tarafından ağırlanan konuklarla Yazılım Vadisi Projesi, bilişim sektörü ve Bursa’da yatırım olanakları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

    BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, yazılım sektörünün iş hayatının her alanındaki önemine dikkat çekti. Bursa, Bosna Hersek ve Balkanlar arasındaki yakın tarihi ilişkilere de değinen Duran, şunları söyledi: “2 coğrafya arasındaki yakın ilişkiler ve tarihsel bağlar hepimizin malumu. Bosna Hersek’teki tarihi eserlere Bursalı makamlar tarafından sahip çıkıldığını ve restore edildiğini biliyoruz. Diğer yandan Bursa’da Bosna Hersek sermayeli firma bulunmadığını da belirtmek istiyorum. Tarihi bağlar kadar karşılıklı ticari ilişkilerimizi de geliştirmemiz gerekiyor. Türkiye’deki bilişim ve yazılım ihtiyacı her sektörde giderek artıyor. İncelemelerde bulunmak üzere geldiğiniz Yazılım Vadisi Projesi’nin ortaklarından biri BTSO. Biz Oda olarak yazılım sektörünün öneminin farkındayız. Kurum bünyesinde oluşturduğumuz konsey yapılanmasının içinde yer alan 17 konseyden biri Bilişim Konseyi. Bu da bilişim ve yazılım sektörüne verdiğimiz önemi gösteriyor. Türkiye’nin gerçekleştirdiği ekonomik gelişimle birlikte sektörlerdeki yazılım ihtiyacı da giderek artıyor. Umuyorum ki bu ihtiyaç doğrultusunda karşılıklı işbirliği yapma imkanı bulabiliriz.”

    Bosna Hersek menşeli ZIRA firması yetkilileri de Yazılım Vadisi Projesi’ne ilgi duyduklarını ve projeyle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için BTSO ve ULUTEK’i ziyaret ettiklerini belirtti. 3 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden firma yetkilileri, bilişim alanında sosyal sorumluluklarını yerine getirmek istediklerini ve amaçlarının Türkiye’deki yazılım sektörünün gelişimine katkıda bulunmak olduğunu söyledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER