ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 15:55

Boşnak kursiyerler Konya'da

Boşnak kursiyerler Konyada


Konya Meram Belediyesi'nin Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da açtığı meslek edindirme kursunda eğitim gören kursiyerler belediyenin davetlisi olarak Konya'ya geldi.

Meram Belediyesi'nin Saraybosna'daki kardeş belediyesi Hadzici Belediyesi Başkanı Hamdo Eyuboviç'in eşi Semira Eyuboviç'in başkanlığında Konya'ya gelen Boşnak kursiyer kafilesi, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı'yı ziyaret etti.

Başkan Kalaycı, ziyarette yaptığı konuşmada, kardeş şehir protokolü imzalandığı günden itibaren Hadzici'de çok güzel çalışmalara imza attıklarını vurguladı. Misafirlerine sabah kahvaltısı ikram eden Başkan Kalaycı, "Kardeş belediye Hadzici ile birlikte yaptığımız hizmetlerin içinde en çok önemsediğimiz konulardan biri Bosna Hersek'te meslek edindirme kurslarımızın açılması ve Boşnak kardeşlerimizin yetiştirilmesi idi. 3 yıldan beri devam eden kurslarımızda Türkçe dersi, el sanatları, çinicilik, takı ve tasarım olmak üzere 4 farklı branşta her yıl yüzlerce kursiyer eğitim görüyor." diye konuştu.

Başkan Kalaycı, kardeş şehir ilişkileri kapsamında Hadzici'de yaptıkları sağlık merkezi ve parkı da geçen yıl içerisinde hizmete açtıklarını hatırlattı. Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Eyuboviç'in eşi Semira Eyuboviç ve diğer kursiyerler de Başkan Kalaycı'ya el emeği göz nuru çeşitli hediyeler takdim etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER