ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 21:55

Bosna'dan Bursa'ya davet: Ülkemize yatırım yapın

Bosnadan Bursaya davet: Ülkemize yatırım yapın


Bosna Hersek´in Visoko Belediyesi heyeti, Bursa Büyükşehir Belediyesi´ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Türkiye´nin, sanayide ikinci büyük şehri olan Bursa´nın, yaptığı yatırımlarla her alanda örnek olmaya devam ettiğini vurguladı.

Heykel´deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen ziyarete; Bosna Hersek´in Bursa Fahri Konsolosu Muzaffer Çilek, Visoko Belediye Başkanı Amra Babiç, Demokratik Eylem Partisi Visoko İl Başkanı Halim Zukıç, Bosna Hersek Partisi Visoko İl Başkanı Vahid Heço, Ze-Do Kantonu Tarım Bakan Yardımcısı Mirzeta Dzonlagıç ve Kent-Elit Şirketi Sorumlu Müdürü Ferid Hacıyakupovıç katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Bursa´nın, teleferik hattından tramvay üretimine, deniz ulaşımından bilim merkezine kadar onlarca konuda hizmet üreterek, Türkiye´ye örnek olduğunu söyledi. Sanayi üretiminde, İstanbul´dan sonra ikinci konumda bulunduklarını, özellikle otomotiv ve yan sanayi, tekstil ile yaş sebze ve meyve üretiminde sayılı iller arasında gösterildiklerini kaydeden Başkanvekili Ödünç, "Bosna Hersek´le tarihten gelen bir beraberliğimiz, sarsılmaz bir ilişkimiz var. Dolayısıyla Visoko ile bölgemiz arasında başta ticari olmak üzere yapılacak her türlü işbirliğine kapımız açık. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda ne yapılması gerekiyorsa, yapmaya hazırız." dedi.

Visoko Belediye Başkanı Amra Babiç de her alanda işbirliği başlatmak için Bursa´da olduklarını hatırlattı. Türkiye´ye, Ankara´da bulunan Aliye İzzet Begoviç Parkı´nı ziyaret etmek için geldiklerini, fakat öncesinde Bursa´ya uğradıklarını ifade eden Babiç, "Başta ticari ve kültürel olmak üzere, her alanda işbirliği başlatmak için buradayız. Bu, sadece bir ön adım. İnşallah attığımız adımın devamı gelecek ve aramızda çok iyi ilişkiler başlayacaktır. Bursa ile Visoko, doğacak bu ilişkilerden çok büyük kazançlar sağlayacaktır. Sağlıklı bir gelişim için sizleri de Visoko´ya davet ediyoruz." diye konuştu. Babiç, Bosna Hersek´te görev yapan 5 kadın belediye başkanından biri olduğunu vurguladı.

Ziyaretin ardından, Başkanvekili Atilla Ödünç, konuk Belediye Başkanı Amra Babiç´e, Bursa ipeğinden yapılmış bir şal ile şehre dair hediyeler takdim etti. Visoko Belediye Başkanı Amra Babiç ise Başkanvekili Ödünç´e, kendi belediyesinin arması ile Bosna Hersek´i konu alan fotoğraf kartlarını hediye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER