ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2014 Cumartesi 21:32

Bosna Hersek'te sel 19 canı aldı

Bosna Hersekte sel 19 canı aldı

Son yılların en büyük sel felaketinin yaşandığı Bosna Hersek'te hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a ulaştı.


Bosna Hersek'i oluşturan iki entiteden biri olan Bosna Sırp Cumhuriyeti'nde, hayatını kaybedenler sayısının 12'den 15'e yükseldiği bildirildi. Ülkenin kuzeybatısındaki Sanski Most kentinde de 4 kişi yaşamını yitirmişti.

Bosna Sırp Cumhuriyeti Polis Müdürü Goyko Vasiç, yaptığı açıklamada, ilk olarak Doboy kentinde suların çekilmesinin ardından 9 ceset bulduklarını anımsattı.

Aynı zamanda, Vlasenitsa, Srbats ve Biyelyina'da birer kişinin de hayatını kaybettiğini hatırlatan Vasiç, "Modriça kentinde 2, Laktaşi kentinde ise bir kişinin cesedi ortaya çıktı. Kayıp aile fertlerini arayan vatandaşlarımızdan bizimle irtibata geçmelerini rica ediyoruz" diye konuştu.

Bosna Hersek'in kuzeybatısında bulunan Sanski Most kentinde daha önce engelli olan Suad Salman'ın dün gece sel sularına kapılarak hayatını kaybettiği bildirilmişti. Maglay kentinde de suların çekilmesinin ardından 2 yaşlı kadının cesedi ortaya çıkmış, Jelyezno Polye kentinde yapılan tahliye çalışmaları sürecinde ise bir yaşlı kadın ölmüştü.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER