ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 12:47

Bonny, TIR’da 290 bin Ecstasy hap buldu

Bonny, TIRda 290 bin Ecstasy hap buldu


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kapıkule gümrük sahasında bir TIR aracında, piyasa değeri 3 milyon 500 TL olan 85 kilo 336 gram ağırlığında yaklaşık 290 bin adet Ecstasy hap ele geçirildiğini bildirdi.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantılı Kapıkule TIR Gümrük Sahasından 11 Haziran günü Türkiye’ye giriş yapmak üzere gelen, Türk vatandaşı S.G. isimli şahsın sürücülüğünü yaptığı Romanya plakalı TIR aracı durdurulup, arandı. Şüphe ve Risk Analizleri sonucunda yapılan X-ray taramasında yoğunluk tespit edilen TIR’da Narkotik dedektör köpeği Bonny’nin de aşırı tepki vermesi üzerine Gümrük ve Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat personeli detaylı arama yaptı. Aramada, piyasa değeri 3 milyon 500 TL olan daralı ağırlığı 85 kilo 336 gram olan yaklaşık 290 bin adet Ecstasy hap ele geçirildi.

Operasyonla ilgili olarak S.G. isimli şahıs, hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Şahıs, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER