ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 14:37

Bolu'daki suç verileri açıklandı

Boludaki suç verileri açıklandı


Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Faruk Demir, asayiş olaylarıyla ilgili açıklamada bulundu. Narkotikten fuhşa kadar operasyonlarla ilgili bilgi verin Demir, son 1,5 yıllık istatistikleri aktardı.

Bolu İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, müdür yardımcılarıyla birlikte mahalle muhtarlarına yönelik huzur toplantısı yaparak, dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu. Toplantıda şube müdürlüklerine bağlı ekipler hakkında bilgi veren Asayiş Şube Müdürü Demir ise nakotik, mali, kaçakçılık, fuhuş, kumar, cinsel istismar, dolandırıcılık ve yankesicilik, hırsızlık, cinayet ve gasp suçları, aranan ve yakalanan şahıslarla ilgili bilgiler aktardı. 2012-2013 yılları arasında meydana gelen suçlarla ilgili istatistiki verileri aktaran Demir, "Kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılara suçüstü yapan dört ilden biriyiz. İlgili birimlerimizce sizlerin can ve mal güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz." dedi.

Asayiş Şubesi birimlerinin operasyonlarla ilgili istatistikleri şöyle açıklandı: "Bolu'da 2012 yılında meydana gelen 41 fuhuş, kumar ve cinsel istismar olayında 47 şahıs gözaltına alındı. Şahıslar hakkında, toplam 37 bin 794 lira idari para cezası uygulandı. 2013 yılı başlarından günümüze kadar ise 20 olay meydana geldi, 17 kişi yakalandı. Şahıslara 27 bin 540 lira idari para cezası kesildi. Açıklanan rakamlara göre hırsızlık suçunda geçen yıla oranla azalma gözlemlenirken cinayet ve gasp olaylarında artış yaşandı. Geçiş güzergâhı olan Bolu'da, son 1,5 yılda 473 aranan şahıs, kontrollerde yakalandı." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER