ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2014 Pazar 09:58

Bolu'da yüklü tır yandı

Boluda yüklü tır yandı

Bolu'da, tuvalet kağıdı yüklü TIR'da yangın çıktı.


Bolu'da, tuvalet kağıdı yüklü TIR'da yangın çıktı. İtfaiye ekipleri için için yanan tuvalet kağıtlarını güçlükle söndürdü. Yangın nedeniyle TEM'in Ankara yönü yaklaşık 45 dakika ulaşıma kapalı kaldı.

Yangın saat 08.00 sıralarında, TEM'de Bolu Dağı Tüneli'ne 1 kilometre uzaklıkta meydana geldi. Ankara yönüne giden Uğur Ünlü yönetimindeki 68 HK 380 plakalı TIR'ın çekicisi motor kısmında alev aldı. Uğur Ünlü, aracı yolun emniyet şeridinde durdurarak, itfaiyeden yardım istedi. Yangına, ilk olarak Karayolları'na bağlı itfaiye ekibi müdahale ederken, daha sonra gelen Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekibi de söndürme çalışmalarına katıldı. Yol ulaşıma kapatıldı. İtfaiye ekipleri çekici kısmındaki yangını söndürdükten sonra dorsede bulunan ve için için yanan tuvalet kağıtlarını araçtan indirerek su tutup söndürdü.

Yolda uzun araç kuyrukları oluşurken, söndürme çalışmasının tamamlanmasıyla TEM 45 dakika sonra ulaşıma açıldı. Yangın ile şoke olduğunu belirten Uğur Ünlü, "Bir anda çekici alev aldı, anlayamadım" dedi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER