ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 23:01

Bolu'da ki şehit ve gazi yakınları aynı iftarda buluştu


Bolu Valisi İbrahim Özçimen şehit ve gazi aileleriyle İzzet Baysal Anadolu Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde iftar yemeğinde bir araya geldi. Katılımın yoğun olduğu iftar yemeğine Vali Özçimen ve eşi Nezahat Özçimen, Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Tanju Özcan, İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu, daire müdürleri ile Bolu Merkez ve ilçelerden gelen şehit aileleri ve gaziler katıldı.

İftar yemeği öncesinde Vali Özçimen, eşi Nezahat Özçimen ile birlikte masaları tek tek dolaşarak hem katılımcılara ‘Hoşgeldiniz’ diyerek ev sahipliği yaptı, hem de sıkıntılarını dinledi. Masada bulunan tüm davetlilerle sohbet eden Vali Özçimen, kendisine söylenilen sıkıntıları da not aldı.

Konuşmasına İstiklal Marşımızın şairi M. Akif Ersoy’un “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda, Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda, Canı, cananı bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.” mısraları ile başlayan Vali Özçimen, “Sizler aziz şehitlerimizin yadigârısınız; en değerli varlıklarınızı, sevdiklerinizi ülkemiz için feda ettiniz. Bu millet, bu devlet kadirşinastır ve hiçbir zaman sizleri unutmayacaktır. Geçmişe baktığımızda, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Mersin’e kadar bu memleketin insanı yan yana, omuz omuza birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile düşmana karşı koymuşlar kanlarını ve canlarını bu güzel vatan için seve seve feda etmekten çekinmemişler ve bu cennet vatanı bizlere emanet etmişlerdir.” dedi.

“MİLLETİN VE VATANIN BEKASI ŞEHİTLİK VE GAZİLİK BİLİNCİNİN DİRİ TUTULMASIYLA MÜMKÜNDÜR”

Tarihimizi, geleceğin teminatı olan çocuklarımıza iyi anlatılması gerektiğine dikkat çeken Vali Özçimen, “Şu husus iyi bilinmelidir ki, milletimizin bekası şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza başta Çanakkale savaşı olmak üzere, Sakarya’da, Dumlupınar’da yaşanan destanları ve ardındaki ruhu iyi anlatmalı, aziz vatanımızın kıymetini öğretmeliyiz. Çünkü milletin ve vatanın bekası şehitlik ve gazilik bilincinin diri tutulmasıyla mümkündür” şeklinde konuştu.

Her masada oturan görevlilere istek ve dileklerini iletmelerini Şehit Aileleri ve Gazilerden isteyen Vali Özçimen, bu taleplerin hepsinin takip edileceğini ve en kısa sürede kendilerine bilgi verileceğini söyledi.

Konuşmasında gazetecileri de unutmayan Vali Özçimen 24 Temmuz Basın Bayramını da kutlayarak, “Aziz milletimize hizmet etmek için mesai mefhumu gözetmeksizin doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışını ilke edinen ve ilimizde kamuoyunu bilgilendirme görevini başarıyla yerine getiren, fedakâr ve cefakâr tüm basın mensubu arkadaşlarımızın Basın Bayramını kutlar, sevdikleriyle beraber daha nice bayramlara, güzel günlere sağlık, afiyet içinde ulaşmalarını, Bolumuza daha uzun yıllar hizmet etmelerini dilerim” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER