ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 17:41

Bolu'da ekipler kar teyakkuzunda


Bolu Valiliği, ulaşımın kilit noktasındaki Bolu Dağı'nda olası trafik kazalarına karşı önlemlerini artırdı.
    
Bolu Valisi İbrahim Özçimen, gazetecilere yaptığı açıklamada, kar yağışının il genelinde devam ettiğini belirterek, yarın yağışın etkisini artırmasını beklediklerini söyledi.
    
Eğitime bir gün ara verileceğini hatırlatan Özçimen, ''Araçlarda kış lastiği ve zincir kontrolü yapıyoruz. İlimizde çok sıkı kontrol yapıyoruz ama otoyolda araç durdurmak doğru değil. Çünkü çok süratli trafik var. O konuda cepler yeterli değil. Düzce ve Kaynaşlı'da da tedbir alınıyor'' şeklinde konuştu.
    
Kar yağışının etkisini artırmasını beklediklerini ifade eden Özçimen, şöyle devam etti:
    
''Muhtemelen tipi olacak. Sürücüler çok daha dikkatli gitmeli. Trafik işaret ve işaretçilerine uymalarında fayda var. Hız limitleri daha da düşecek. Özellikle tırlar kayıyor ve yollar daralıyor. Oralardan dikkatli geçmek lazım. Hem kendi can ve mal güvenlikleri hem de trafikte olan diğer insanların can ve mal güvenlikleri açısından dikkatli olmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız evlerine geç varsınlar ama varsın.
    
Güzergahlarda bulunan ekip sayımızı en üste seviyeye çıkararak, teyakkuz durumuna geçtik. Bizim görevimiz trafiğin sürekliliğini sağlamak, hızını sağlamak değil. Şu anda akan trafiği sağlamak bizim temel görevimiz. Bunu bütün personelimizle ve gerçekten çok büyük bir fedakarlıkla yürütüyoruz. Uykusuz kalıyor arkadaşlarımız, kalsınlar, önemli değil. Vazifemizi yapıyoruz.''
    
''Sağlıkçılarımız, karayolu, emniyet ve jandarma ekiplerimiz çok yoğun gayret ve fedakarlık içindeler'' diyen Özçimen, karla mücadele tedbirlerini en üst düzeye çıkardıklarını kaydetti.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER