ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 18:23

Bolu'da deprem gerçeği yıl boyu anlatılıyor

Boluda deprem gerçeği yıl boyu anlatılıyor


 Bolu İl Afet ve Acil Durum İl Müdürü Hasan Erdoğan , deprem gerçeğini sadece Deprem Haftası'nda değil bütün yıl anlattıklarını söyledi

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli okullarda ve kurumlarda çeşitli konularda eğitim Müdürlük personeli ,okullarda öğretmen ve öğrencilere , çeşitli kurumların çalışanlarına “Afetlere Hazırlık, Yapısal ve Yapısal Olmayan Riskleri Azaltma Çalışmaları, İkaz ve Alarm İşaretleri, KBRN” konulu eğitimler verdi. Eğitmenlerce arama kurtarma olaylarında kullanılan araç gereçlerin tanıtımı yapıldı. Kreş öğrencilerineyse afetlere nasıl hazırlanacağımız çeşitli oyunlar ve videolarla anlatıldı.

İl Müdürü Hasan Erdoğan “Eğitim afetlere hazırlık aşamasında en önemli konulardan biridir. Bizler de bunun farkındayız. Eğitim alanındaki çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Müdürlüğümüze gelen talepler çok sevindirici ancak eğitimlerimiz sadece Deprem Haftası’nda değil yıl boyunca veriliyor. Amacımız tüm halkımıza eğitimlerimizi verebilmek ve halkımızın olası afetlere karşı hazır olmasını sağlamak ” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER