ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 16:03

Bolu, İzzet Baysal'ı anıyor


İzzet Baysal Şükran Günleri Bilim, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali, yürüyüşle başladı.
     Bolu'ya çok sayıda eser ve hizmet kazandıran, 5 Mart 2000'de hayatını kaybeden iş adamı Baysal'ı anmak amacıyla düzenlenen festival kapsamında İzzet Baysal Caddesi'nde tören düzenlendi.
     Valilik önünde toplanan vatandaşlar, İzzet Baysal Anıtı'na kadar yürüdü.
     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende konuşan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, yıllar sonra ilk defa yoğun bir katılımla şükran yürüyüşünün gerçekleştirildiğini söyledi.
     "Amcamın her zaman dilediği gibi insanların mutluluk içinde olması ve birlikte yürüyebilmesini biraz önce gördük" diyen Baysal, halkla protokolün kol kola yürüdüğünü anlattı.
     Merhum Baysal'ın bıraktığı eserlerle büyük bir ile babalık yaptığını vurgulayan Baysal, "Bolu halkı İzzet Baysal'ı baba olarak görüyor ve eserlerine sahip çıkıyor. Minnet borcumuzu sonsuza kadar ödemeye çalışacağız. Bolulular ona kalplerinden gelen sevgi ve şükranlarını göstermek için bu festivali düzenledi. Valiliğimiz, şehrimizi temsil eden belediyemiz ve gençliği temsil eden üniversitemiz ön ayak oldu" ifadesini kullandı.
     Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise Baysal'ın eserleriyle kalbindeki şefkati de halka bıraktığını kaydederek, "İzzet babamızın ideallerine ulaşmamız şarttır. Onun idealindeki gençleri yetiştirmek için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Onun eserlerine ve ardında bıraktığı vakfa dört elle sarılarak anısını her zaman yaşatacağız" şeklinde konuştu.
     Festival, 4 gün sürecek.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER