ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 21:02

Boğazlıyan Emniyeti'nden bilgilendirme toplantısı

Boğazlıyan Emniyetinden bilgilendirme toplantısı


Yozgat’ın Boğazlıyanilçesinde 'Karayolları Trafik Güvenliği Haftası' etkinlikleri kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Boğazlıyan Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Erdal Tepe, Karayolları Şube Şefi Vedat Sevimli, Boğazlıyan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Hatip, Boğazlıyan Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Zekeriya Tuncer, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. İlçe Emniyet Müdürü Erdal Tepe, yaptığı konuşmada, trafiğin yayaların, hayvanların ve araçların karayolu üzerindeki hal ve hareketleri olduğunu belirtti.

Trafik Haftası'nın amacı hakkında bilgiler veren Tepe, gerek eğitimlerle gerekse yol kullanıcısına ulaşarak, trafikte riskler ve kurallar konusunda bilinçlendirme yapılarak, özellikle sürücüleri cezalandırmak değil, isteyerek kurallara uyma düzenini arttırmanın amaçlandığını söyledi. Tepe, gerek şehir içi, gerekse şehir dışı yollarda trafik düzenini ve akışkanlığını sağlamak, güvenli bir trafik ortamı sağlayarak trafik kazalarını önlemek, sonucundaki ölüm-yaralanma ve maddi kayıpları azaltmanın öncelikli hedefleri olduğunun altını çizdi.

Konuşmanın ardından katılımcılara trafik hakkında bilgiler verildi
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER