ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:25

Boğazlıyan eğitimine 20 milyon TL kaynak aktarıldı

Boğazlıyan eğitimine 20 milyon TL kaynak aktarıldı


Yozgat’ın Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yıldız, eğitime 20 milyon liralık kaynak aktarıldığını bildirdi.

Milli Eğitim Müdürü Yasin Yıldız, yaptığı açıklamada eğitimin önemine dikkati çekerek, ilçede eğitim başarısının yükseltilmesi için gayret ettiklerini söyledi. Boğazlıyan’da yapımı devam eden ve yeni yapılacak olan okul ve yurtlar hakkında bilgiler aktaran Yıldız, "Boğazlıyan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve yurt için hayırsever Deniz ve Coşar ailelerinin arsa katkıları için bir süre önce protokol imzalanmıştı. Şu anda Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kız ve erkek öğrenci yurdu ihaleye çıktı. Bir ay sonra inşaata başlanılması planlanıyor." dedi.

Okulun 750 iş günü içerisinde teslim edileceğini belirten Yıldız, "Boğazlıyan İmam Hatip Lisesi'ni yeni yapılan okula taşıyacağız. Okul için arsa bağışında bulunan vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesine de müstakil projeli modern bir anaokulu yapılacak. Bunun da ihalesi yapıldı. Yine Fatih İlköğretim Okulu’nda hayırsever İbrahim Okay’ın kabasını yapıp teslim ettiği inşaatın ödeneği geldi. Bu inşaatımızı da en kısa zamanda bitirerek buraya İmam Hatip Ortaokulumuzu taşımayı düşünüyoruz." diye konuştu.

Boğazlıyan Anadolu Lisesi’nin yanında bulunan parkın belediyeden alınarak oraya da 200 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu yapmak üzere Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne müracaatının yapıldığını ifade eden Yıldız, şu bilgileri verdi: "Bu hafta veya önümüzdeki hafta içerisinde inşallah bu proje de komisyondan çıkarsa uzun müddet kız ve erkek öğrencilerimizi barınacağı, çok rahat edeceği ilçemizin kapasitesine uygun uzun vadeli yurda da kavuşulmuş olacak. Şu anda ilköğretim bazında, merkezdeki ilköğretim okullarının kömürlü olan yakıtlarını doğalgaza dönüştürülmesi ile ilgili çalışmalar başladı. Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kaymakam Kemal Bey İlköğretim Okulu, ve Gazipaşa İlköğretim Okulu için Doğalgaz ihalesine çıkıldı. İnşallah onlar da önümüzdeki yıl doğalgaza kavuşacak. Liselerde bir çalışma olacak. Bu bütçe ile alakalı bir konu olduğu için her yıl 3 -5 tane okulumuz yapılacak. Merkezdeki bütün ilköğretim okulları ve liselerin tamamen doğalgaza kavuşacak. Ayrıca dış izolasyon içinde okullarımız adına tekrar bir talepte bulunacağız. Dış izolasyonu da yaptırırsak devletin yüzde 40’a yakın ısı tasarrufu oluyor. Bunun örneğini Fatih İlköğretim Okulu’nda görüyoruz, hem temiz oluyor, hem de kullanımı iyi oluyor, kömür var mıydı, yok muydu, kalorisi düşük müydü gibi konularla da uğraşılmıyor. Bu vesile ile bu kaynağın ilçemize aktarılmasına vesile olan herkese öğretmenler ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER