ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 08:35

Boğazdaki eğlence mekanlarına ses denetimi yapıldı


İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Boğazı'ndaki eğlence mekanlarına deniz üzerinden ses denetimi yaptı. Denetimlerde işletmelerin genel olarak uyarılara uyduğu görüldü. Herhangi bir işletmeye ceza kesilmedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Boğazı'nda faaliyet gösteren eğlence mekanlarına ses denetimi gerçekleştirdi. Gece geç saatlerde, aralarında İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Ayyıldız'ın da bulunduğu bir ekip, Kıyı Emniyeti'ne bağlı bir botla denize açılarak denetleme yaptı. Ses ölçüm cihazıyla yapılan kontrollerde eğlence mekanlarının genel olarak uyarıları dikkate aldığı görüldü.

Boğazda bulunan tüm eğlence mekanlarını denetlediklerini açıklayan Ayyıldız, “Yaz boyunca sürekli yaptığımız bu denetimlerde herhangi bir problem çıkmamıştır. Bu zamana kadar da 'Alo 181' hattımıza da şikayet gelmemiştir. Geçen sene yaptığımız denetimlerde 450 bin liraya yakın ceza kesilirken bu yıl sadece 80 bin liraya yakın bir ceza uygulanmıştır. Bunun nedeni denetimleri sıklaştırmamız ve cezaların yüksek olması. Eğlence mekanları bu cezalara maruz kalmamak için gerekli tedbirleri almıştır” şeklinde konuştu.

Ortaköy Meydanı'nda ciddi bir gürültü tespit edildiğini ifade eden Ahmet Ayyıldız, bu gürültü için cezai işlem uygulanması gerektiğini belirterek, “Ancak karadan olan bu mekanların denetimi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz sorumluluğunda değildir. Bunların yetki devri İstanbul'da 21 belediyeye verilmiştir. Beşiktaş Belediyesi yetki sınırlarında olan bu mekanla ilgili biz tespitimizi yapacağız. Belediyeye bununla ilgili cezai işlem uygulaması için yazışmasını gerçekleştireceğiz” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER