ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 22:31

Boğaz'da havai fişek gösterileri nefes kesti


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, İstanbul Boğazı'nda havai fişek, ışık ve ses gösterileri düzenlendi. Gösterilere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Boğaziçi Köprüsü ve Kız Kulesi arasındaki alanda saat 19. 30'da başlayan ışık gösterisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından başlatılan havai fişek gösterisi ile devam etti. Gösterilerde, 16 ayrı noktadan 20 tonluk, 48 bini aşan sayıda havai fişek atışı yapıldı. Renkli ve eğlenceli görüntülere sahne olan gösterilere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla Ortaköy Meydanı’na akın eden vatandaşlar, nefes kesen gösterileri ilgiyle izledi. Bu anları ölümsüzleştirmek için
cep telefonlarıyla görüntüleyen vatandaşlar, gösterilerin çok güzel olduğunu ve yetkililere teşekkür ettiklerini kaydetti.

Havai Fişek gösterilerini başlatmak için kürsüye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, bir açıklama yaptı. “Cumhuriyetin 90. yılını şuanda kutlamaktayız. Bu coğrafyada büyük bir aile büyük bir kardeşlik toplumları olarak geleceğe birlikte yürümekteyiz. Heyecanlarımız, umutlarımız, beklentilerimiz aynı. Bütün İstanbullulara sağlık, sıhhat, afiyet ve nice Cumhuriyetler diliyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER