ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 17:30

Bodrum'da kuvvetli rüzgar etkili oluyor


Bodrum'da saatteki hızı 50 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgar nedeniyle günlük yaşam olumsuz etkileniyor.
    
AA muhabirinin Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, ilçede sabah saatlerinden bu yana hızı 50 kilometreyi bula rüzgar etkili oluyor.
    
Kuvvetli rüzgar nedeniyle Kumbahçe sahilinde bulunan bazı işletmeler yoğun dalgaların neden olduğu su serpintisinden etkileniyor. Bazı işletmeciler iş yerlerinin dalgalardan zarar görmemesi için demir kapı yaptırdıkları, kapıların önlerine de kum çuvalı koydukları görüldü.
    
Öte yandan Türkiye Yelken Federasyonu'nun (TYF) Yalıkavak beldesinde düzenlediği yarışlara, kuvvetli rüzgar nedeniyle ara verildi.
    
TYF Başkanı Ahmet Gençtürk, 2-6 Şubat tarihlerinde düzenledikleri yarışları hava şartları nedeniyle bugün iptal etmek zorunda kaldıklarını söyledi.
    
Gençtürk, hava durumunun yarın düzelmesini beklediklerini ifade ederek, ''Hava bugün bizi denize çıkartmadı, fırtına çok fazla olması nedeniyle. Yarın hava el verirse 3 yarış, ondan sonraki gün de 3 yarış yaparak yarışlara kaldığımız yerden devam edeceğiz'' dedi.
    
TYF Winsorf Yarışları Baş Hakemi Tuba Uca, önceki gün düzenlenen yarışlarda kuvvetli rüzgarın ortasında kaldıklarını, ancak bir sorun yaşamadıklarını anlatarak, ''Dün öğleden sonraki kuvvetli rüzgar bugün de devam etti. Biz sınıf kurallarına göre yarış yapıyoruz. İsteğimiz kimsenin yaralanmaması ve sorun yaşamaması. 30-32'ye kadar çıkan hava şartlarında yarış yapmamayı uygun gördük. Onun için takımı bugün yarıştırmadık'' diye konuştu.
    
Bu arada bazı sporcuların kuvvetli rüzgara rağmen antrenman yaptıkları gözlendi.
    
   
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER