ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:50

Bodrum'da güneş yüzünü yeniden gösterdi


 Bodrum'u yaklaşık 5 gündür etkisi altına alan fırtına ve yağışlı hava yerini güneşe bıraktı.
     Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçede hava sıcaklığı 18 derece ölçüldü. Yaklaşık 5 gündür etkisini sürdüren fırtına ve yağışlı hava, bu sabahtan itibaren yerini güneşe terk etti.
     Güneşli havayı fırsat bilen Bodrumlular ve tatil için gelenler, sahil kenarında yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Bodrum'un Barlar Sokağı ile Kumbahçe sahilinde yoğunluk oluşturan vatandaşlar, güneşli havada arkadaşlarıyla sohbet etti, bazıları da gezinti yaptı.
     Bodrum'da yaşamını sürdüren Lüsi Özlevi, İstanbul'dan Bodrum'a yeni taşındıklarını belirterek, ''Buranın havası muhteşem. İstanbul'daki gibi bir trafik yok. Burada yaşamaktan çok memnunuz. Tropikal bir havası var. Dün korkunç bir yağmur yağdı, gece fırtına vardı. Ama şimdi muhteşem bir havada deniz kıyısında oturuyoruz'' dedi.
     Arkadaşlarıyla güneşli havanın tadını çıkartan Burcu Dağ ise Bodrum'un çok başka bir yer olduğunu dile getirerek, ''Dün akşam fırtına vardı, sabaha karşı yağmur yağdı, şimdi ise hava çok güzel. Burası hiçbir yere benzemiyor'' diye konuştu.
     Yasemin Ilgaz ve Zafer Özlüer de ''Bodrum bahar gibi, biz de tadını çıkartalım istedik. Burada çok mutluyuz. Ocak ayında dondurma yiyoruz'' şeklinde konuştu.
     Ankara'dan ailesiyle 15 günlüğüne Bodrum'a geldiğini anlatan Fatma Ersin, güneşin tadını çıkartmak için sahilde dolaştıklarını söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER