ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 22:22

Bodrum'da 'Berkin Elvan' protestosu


İstanbul'daki Gezi Parkı gösterileri sırasında yaralanan ve 269 gündür yaşam mücadelesi vererek tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybeden Berkin Elvan için Muğla’nın Bodrum ilçesinde protesto gösterisi düzenlendi.

Belediye Meydanı'nda akşam saatlerinde toplanan grup, pankartlar açıp sloganlar atarak yürüyüş yaptı. 'Katil Erdoğan', 'Hükümet istifa', 'Katil polis hesap verecek', ‘Tayyip’in polisi teslim ol’ şeklinde sloganlar atan kalabalık gurup daha sonra basın açıklaması yaptı. Gurup adına söz alan genç bir öğrenci, AK Parti hükümetinin ülkeyi yönetme yetkisinin olmadığını belirterek, 269 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Berkin Elvan’ı sonsuzluğa uğurladıklarını ifade etti. Basın açıklamasının ardından söz alan 7 yaşındaki bir çocuk ise, "Recep Tayyip Erdoğan’a söyleyin bir daha asla çocuk öldürmesin" ifadelerini kullandı.

GÖRÜNTÜ ÇEKEN POLİSE TEPKİ YAĞDI

Belediye meydanında toplanan kalabalık gurubun basın açıklaması öncesi sivil bir polisin görüntü çektiğini fark eden bir eylemci, polis memuruna, “Buna hakkınız yok, lütfen dışarıya çıkın.” diyerek tepki gösterdi. Polis memurunun meydandan ayrılmasının ardından basın açıklaması yapıldı.

BERKİN İÇİN LOKMA DAĞITILDI

Eylemler sırasında Belediye tarafından Berkin için lokma dağıtıldı. Protesto sırasında dağıtılan lokmaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yaklaşık 2 saat süren eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER