ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 17:08

Bodrum'a İslamiyeti öğrenmek için geldiler


 Danimarka'nın Hadsten eyaletindeki Favrskov Gymnasium'da eğitim öğretim gören 28 öğrenci, İslam dinini öğrenmek için 8 günlüğüne Muğla'nın Bodrum ilçesine geldi.
     Özel bir tur şirketinin organize ettiği programda öğrenciler ve 2 tarih öğretmeni, Bodrum'un Neyzen Tevfik caddesindeki 276 yıllık tarihi Tepecik Camii'ni ziyaret etti. Öğrenciler, cami imam hatibi Yüksel Kılınçaslan ve yetkililerden uygulamalı İslamiyetle ilgili bilgiler edindi. Cami yetkilileri öğrencilere, abdest almaktan namaz kılmaya, İslamiyetin şartlarından Kur'an-ı Kerim'e kadar birçok bilgiyi İngilizce aktardı.
     Grubun lideri olan tarih Öğretmeni Thomas Thomsen, Danimarka'dan Bodrum'a İslamı öğrenmek için gelen öğrencilerin başında lider olarak yer aldığını ve çok güzel anlar yaşadıklarını söyledi.
     Grupta yer alan diğer öğretmen Mette Lindemann Pereser, Tepecik Camii'nin çok ilginç geldiğini ifade ederek, caminin atmosferinin çok güzel olduğunu belirtti. Pereser, cami imamının konuşmalarından çok etkilendiklerini anlattı.
     Gruptaki öğrencilerden Mikkel Rodam ve Anne Gregersen ise okullarında dinler üzerine bir derse başladıklarını ve bu dersle ilgili Türkiye'yi seçip İslamı öğrenmekten çok büyük onur duyduklarını ifade etti.
     Gruba cami görevlileri tarafından İslamiyet ve tarihi cami hakkında bilgi verildikten sonra İngilizce yazılı Kur'an-ı Kerim, Tepecik Camii hakkında bilgiler içeren broşür ve tespih hediye edildi.
     Öğrenciler daha sonra tarihi caminin içerisinde hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER