ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 11:13

"Bizans'ı Osmanlı'ya tercih ederim"

"Bizansı Osmanlıya tercih ederim"

İTÜ jeoloji profesörü Celal Şengör'ün Osmanlı için söylediği trajik sözler şoke etti.


Türkiye'nin en önemli bilim adamlarından Prof.Dr. Celal Şengör Aykırı Sorular'a konuk oldu. Enver Aysever'in sorularına tarihi ve bilimsel gerçeklerden örnekler vererek cevaplar veren Celal Şengör sıra dışı yorumlarda da bulundu. Şengör, "Bizans'ı Osmanlı'ya tercih ederim, çünkü Bizans toplumu bilime değer veriyordu" dedi.

"BİLİM ADAMI KOMUTANA EMREDİN DER Mİ"

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) jeoloji profesörü olan Şengör, sözlerine başlarken dinin sorgulamayı yasaklayarak bilimi engellediği, tarımda gelişmenin yağmur duasıyla olmayacağı söyleminde bulundu. Şengör'ün orduyle ilgili bir soruya, Hava Orgeneral Ergin Celasin'in telefonuna "Emredin Komutanım" diye yanıt verdiğini anlatması, Enver Aysever'in tepkisini çekti. Celal Şengör: Beni arayan komutana Emret Komutanım dedim Aysever, "Koskoca bilim adamısınız. Dünyaya adınızı duyurmuşsunuz. İnanca, dinlere karşı olan birinin bir komutana böyle hitap etmesi doğru mu?" diyerek Şengör'ü eleştirdi. Celal Şengör: Şahinkaya Generalime ben selam dururum

"ŞAHİNKAYA GELSİN SELAM DURURUM"

12 Eylül döneminde Kenan Evren'in sağ kolu olan Hava Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya için "Şahinkaya Generalim ile canciğer dostum, gelsin ben yine selam dururum" diyen Şengör, orduya olan saygının bilim adamı olmakla ilgisinin olmadığını söyledi.

"ATATÜRK MİLLİYETÇİSİYİM"

"Ben Atatürk milliyetçisiyim" diyen profesör Şengör, Enver Aysever'e "Sen nasıl aileni seviyorsan ben de Atatürk'ü Cumhuriyet'i kurduğu için seviyorum" dedi. Celal Şengör: Darbe zorunlu ameliyat gibi gereklidir

"DARBE ZORUNLU AMELİYAT GİBİDİR"

Daha önceki açıklamalarında da "Kenan Evren akıllı bir adamdır" diyen, Türkiye'de darbelerin devletin devamlılığı için yapıldığını savunan Prof. Dr. Celal Şengör, "Düşün ki sen kansersin, şunu alırsan yaşayacaksın. Darbeler sevimsizdir. Ama ameliyatlar da sevimsizdir." diyerek darbelerin zorunlu olduğunda olması gerektiğini savundu.

İŞTE PROFESÖR ŞENGÖR'ÜN O SÖZLERİ

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER