ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 16:44

Bıyıklı Hopaport'u ziyaret etti

Bıyıklı Hopaportu ziyaret etti


Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı ve Dünya gazetesi yazarı Rüştü Bozkurt Hopa Limanı'nı (Hopaport) ziyaret etti.

Rüştü Bozkurt ve beraberindekilerin Hopa ziyaretinin ikinci günü, Hopa Sanayici Ve İşadamları Derneği (HOSİAD) lokalinde yapılan kahvaltı ile başladı. Dernek yönetim kurulunun üyelerinin de katıldığı kahvaltı sonrası HOSİAD Başkanı Sinan Altunsoy, Dünya gazetesi yazarı Rüştü Bozkurt ile Dünya gazetesi Trabzon Bölge Temsilcisi Ekin Koç, Hopa Limanı'nı gezdi.

Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer tarafından limanın kapsında karşılanan grup, daha sonra toplantı salonuna geçti.
Hopa Limanı'nın tarihi, özelleştirme süreci ve yapılan yatırımlardan bahseden Genel Müdür Özer, "Hopa Limanı bugün mevcut 216 bin metrekare alanı, 2 bin 150 metre uzunluğunda ana mendireği geniş açık ve kapalı depolama alanları, tahıl terminali, fuel oil terminali, genel kargo yük ellecleme alanları ve rıhtımları ile ülkemizin sayılı limanları arasında yer almaktadır. Biz sürekli kendimizi nasıl geliştirebiliriz, ülkemiz ekonomisine daha fazla nasıl katkı sunabiliriz? Bunun çabası içindeyiz. Hopaport önümüzdeki süreçte yeni yeni yapacağı yatırımlarla var olan kapasitesini daha da artıracaktır. Biz bulunduğumuz konum gereği limanımızın önemini biliyoruz ve bunu her fırsatta katıldığımız tüm toplantılarda, fuarlarda dile getiriyoruz. Hopaport önümüzdeki dönemde iş potansiyeli, yapılan yatırımları ile adından daha da sıkça söz ettirecek bir konuma hızla ilerlemektedir. Limanımızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyoruz." dedi.

Toplantının ardından Hopaport'u dolaşan heyet daha sonra limandan ayrıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER